VIDEO Žilina doma utrpela debakel: Trenčín ju pokoril piatimi gólmi!

Lukáš Skovajsa z AS Trenčín a Nikolas Špalek z MŠK ŽilinaLukáš Skovajsa z AS Trenčín a Nikolas Špalek z MŠK Žilina Zdroj: SITA

ŽILINA - Úradujúci slovenský majster Žilina doma utrpel debakel od Trenčína 1:5 v sobotňajšom stretnutí 3. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy 2017/2018. Hráči AS uspeli po dvoch nezdaroch, Žilina sa trápi, z ostatných piatich súbojov získala iba štyri body za jedno víťazstvo a jednu remízu.

Považské derby dvoch ofenzívne ladených celkov sľubovalo dobrý zápas a mužstvá to po prvej desaťminútovke, v ktorej viac pohrozili hostia, začali aj napĺňať. V 11. minúte poslal Gong z pravej strany center na bližšiu tyč a Mance hlavičkou otvoril skóre. Ubehla iba minúta, domáci získali v strede poľa loptu, Škvarka ňou našiel Jánošíka, ten si vytvoril priestor, prihral naľavo voľnému Mihalíkovi a bolo vyrovnané. Lenže rovnovážny stav nevydržal dlho, hostia predĺžili roh až na zadnú tyč, kde stál El Mahdioui a po jeho hlavičke hostia opäť viedli. Trenčania hrali veľmi dobre, v 20. minúte kopali už ôsmy roh a s každým mala domáca obrana na čele s Volešákom problém. Šošoni odpovedali v 24. minúte priamym kopom Škvarku z hranice šestnástky, ktorý opečiatkoval pravú spojnicu a šancou Mihalíka o dve minúty neskôr, s ktorou si Volešák poradil. Po polhodine hry našiel Holúbek dobre v šestnástke Škvarku, ktorý síce vypálil tvrdý projektil, ale Šemrinec bol dobre postavený a loptu vyrazil. Žilinčania získavali prevahu, v 34. minúte mal gól na kopačke opäť Škvarka, ale Šemrinec proti jeho strele výborne zasiahol. O minútu Hancko hlavičkou už aj prekonal brankára AS, lenže na čiare stojaci Čögley loptu odkopol do bezpečia. Keď sa zdalo, že domáci majú blízko k vyrovnaniu, predviedli hostia rýchly protiútok, Ubbink zľava nacentroval pred bránu a Gong pohotovo zasunul loptu po tretí raz do brány. V závere polčasu ešte domáci nútene striedali zraneného Hancka za Králika.

Domáci sa nestihli poriadne spamätať z prvého polčasu a v 50. minúte im hostia zasadili ďalšiu gólovú ranu. Ubbink odcentroval z pravej strany do šestnástky, kde Mance predskočil Kašu a hlavou zvýšil na 4:1 pre Trenčín. Žilinčania museli navyše o chvíľu opäť nútene striedať, keď zraneného strelca ich jediného gólu nahradil Kubík. Hostia si pohodlne strážili svoj náskok, v 55. minúte sa do lopty oprel Gong, lenže Volešák tentoraz jeho pokus reflexívne zneškodnil. Domáci boli bezradní, hra sa im nedarila, kazili veľmi veľa a keď sa aj dostali pred bránu hostí, alebo kopali rohové kopy, nevedeli z toho nič vyťažiť. V 75. minúte našiel Ubbink perfektnou prihrávkou Gonga, ten sa zbavil v šestnástke Králika a strelou k ľavej žrdi zvýšil už na 5:1 pre hostí. Desať minút pred koncom sa pripomenula aj Žilina, keď striedajúci mladík Bičachčjan zakrútil dobre loptu z priameho kopu, ale Šemrinec ju dokázal vytlačiť na roh. V 88. minúte Mráz vypálil z hranice 16-tky na bránu, ale lopta opečiatkovala iba brvno trenčianskej brány. Majstrovská Žilina tak doma utŕžila poriadny debakel, keď prehrala 1:5.

Futbalová Fortuna liga 2017/2018 - nadstavbová časť - skupina o titul - 3. kolo - sobota:

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:5 (1:3)
Góly: 12. J. Mihalík - 11. a 50. Antonio Mance, 41. a 76. Gong, 13. El Mahdioui, ŽK: 52. Holúbek, 81. Škvarka - 23. Čögley, 56. Paur, rozhodovali: Ziemba - T. Somoláni, Ádám, 3298 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák - Chvátal, Kaša, D. Hancko (45. Králik), Holúbek - I. Díaz, Pečovský (74. Bičachčjan), Škvarka - L. Jánošík, S. Mráz, J. Mihalík (53. F. Kubík)
Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Paur (77. Beridze), Ubbink - Gong, Antonio Mance (84. Čatakovič), Azango (90. Van Arnhem)

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Zápas sa lámal v prvom polčase. Boli sme nedisciplinovaní pri štandardkách, defenzívnych aj ofenzívnych, pretože keď dáme na 1:1 a máme štandardku, nemôžu ísť súperovi hráči dvaja na jedného z vlastnej polovice. Naivita v určitých herných situáciách nás pripravila o lepší výsledok. Chalani boli v prvom polčase schopní ísť do súpera tak, že pri vyššej produktivite by to bol šialený zápas s iným skóre. Takto to bol šialený zápas, ale s jasnou prevahou Trenčína. Aj za stavu, keď sme prehrávali o dva góly, sa s tým dalo niečo urobiť, ale nesmieme si streliť hneď v úvode polčasu jednoduchý gól. Ten nás zlomil a zápas sa len dohrával. Snažili sme sa ešte riskovať, ale dostali sme ďalší gól z rýchlej kontry. Dostali sme lekciu z produktivity a z dôrazu vo vlastnej šestnástke."

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: "Zápas sa mi hodnotí dobre, pretože sme vysoko vyhrali, ale treba povedať, že prehra je pre domácich krutá. Využili sme šance, ktoré sa nám naskytli, v polovici prvého polčasu, keď mala Žilina viac z hry, nás pri jej šanciach podržal brankár Šemrinec. Ustáli sme tlak a v druhom polčase sme takticky súboj uhrali. Hral sa otvorený futbal, oba tímy chceli vyhrať, padlo veľa gólov, bolo veľa brejkových situácií, zápas sa musel páčiť."

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina
  • Zdroj: TASR, SITA