VIDEO Paríž vo finále roztrhal Monaco: Piaty raz za sebou získal prestížnu trofej

Paríž St. Germain získal ďalšiu trofejParíž St. Germain získal ďalšiu trofej Zdroj: SITA/AP Photo/Thibault Camus

BORDEAUX - Futbalisti Paríža St. Germain triumfovali po piaty raz za sebou vo francúzskom Ligovom pohári. V sobotňajšom finále ročníka 2017/2018 v Bordeaux zdolali AS Monaco 3:0 a celkovo získali ôsmu trofej Coupe de la Ligue, čo je rekord súťaže.

Edinson Cavani otvoril skóre už v 8. minúte, keď premenil pokutový kop. Angel Di Maria ešte do prestávky zdvojnásobil náskok a Cavani spečatil víťazstvo PSG svojím druhým gólom v stretnutí päť minút pred koncom riadneho hracieho času. Parížania majú v tejto sezóne veľkú šancu aj na ďalšie domáce primáty, v apríli si zahrajú semifinále Francúzskeho pohára a suverénne vedú najvyššiu súťaž.

Paríž St. Germain - AS Monaco 3:0 (2:0)
Góly: 8. a 85. Cavani (prvý z 11 m), 21. Di Maria

Viac o téme: AS Monaco Paríž St. Germain