VIDEO Barcelona jednou nohou v semifinále: Jednoznačné domáce víťazstvo nad AS Rím

Lionel Messi Lionel Messi Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

BARCELONA - Hráči FC Barcelona zvíťazili v stredajšom úvodnom stretnutí štvrťfinále Ligy majstrov na vlastnom štadióne nad AS Rím 4:1 po dvoch vlastných góloch hostí a presných zásahoch Gerarda Piqueho s Luisom Suarezom. V drese AS sa presadil jedine Edin Džeko.

Už v 7. minúte za obranu hostí zabehol L. Suarez a prekonal brankára Alissona, gól však neplatil pre postavenie mimo hry. V 10. minúte si pokutový kop po zákroku Semeda pýtal Džeko, ale hlavný rozhodca Makkelie ho neodpískal. Ďalšiu šancu mali vzápätí domáci, Messi vyskúšal Alissona v bránke Rimanov z vyše dvadsiatich metrov. Bližšie ku skórovaniu bol jeho spoluhráč Rakitič v 18. minúte, keď jeho strelu zastavilo až brvno. Hráči AS sa snažili vysokým napádaním prinútiť Barcelončanov k chybám, čo sa im v určitých fázach hry aj darilo. S blížiacim sa koncom prvého polčasu sa však tlak domácich stupňoval. Otvárací zásah z toho vyťažili až v závere úvodného dejstva, keď po prihrávke Iniestu nešťastne nasmeroval loptu do vlastnej siete hosťujúci kapitán Daniele De Rossi. Favorizovaní Barcelončania vďaka tomu išli už na prestávku s náskokom.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie "Blaugranas" a svoju východiskovú pozíciu pred odvetou výrazne zlepšili. V 47. minúte neudržal Alisson strelu Albu, následná Suarezova dorážka išla ešte mimo. V 56. minúte sa to už Barcelončanom podarilo, po centri Rakitiča si loptu do vlastnej siete opäť nešťastne zrazili hostia, tentoraz to bol stopér Konstantinos Manolas. Už o tri minúty neskôr sa sieť za chrbtom Alissona rozvlnila tretíkrát. Stopér Pique sa v 59. minúte vybral na ofenzívny výlet až do pokutového územia Rimanov a úspešne zakončil protiútok domácich, keď dorazil do prázdnej bránky Suarezovu vyrazenú strelu. Hráči AS Rím dokázali streliť aspoň kontaktný gól v 80. minúte. Džeko prekonal Ter Stegena po tom, ako mu El Shaarawy šikovne prepustil prihrávku Perottiho. Posledné slovo však mali Katalánci a po góle L. Suareza si rovnako ako Liverpoolčania prinesú na pôdu súpera trojgólový náskok.

Konečný výsledok stredajšieho prvého stretnutia štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018 (odveta sa odohrá 10. apríla v Ríme):

FC Barcelona (Šp.) - AS Rím (Tal.) 4:1 (1:0)
Góly: 38. De Rossi (vlastný), 55. Manolas (vlastný), 59. Piqué, 87. L. Suárez - 80. Džeko, rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Zostavy:
FC Barcelona: Ter Stegen - Nelson Semedo, Piqué, Umtiti, Jordi Alba - Rakitič, Busquets (66. Paulinho) - Sergi Roberto (83. André Gomes), Iniesta (85. D. Suárez) - Messi, L. Suárez
Rím: Alisson - Bruno Peres, Fazio, Manolas, Kolarov - De Rossi (77. Defrel) - L. Pellegrini (60. Gonalons), Strootman - Florenzi (72. El Shaarawy), Džeko, D. Perotti

Viac o téme: FC Barcelona AS Rím
  • Zdroj: SITA, športky