VIDEO Bayern si postup proti FC Sevilla postrážil: V Mníchove sa diváci gólu nedočkali

Robert Lewandowski a Gabriel Ivan Mercado v hlavičkovom súbojiRobert Lewandowski a Gabriel Ivan Mercado v hlavičkovom súboji Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov skompletizovali v stredu kvarteto semifinalistov Ligy majstrov 2017/2018. Doplnili v ňom AS Rím a FC Liverpool. Bayern potvrdil výhru z ihriska FC Sevilla 2:1 domácou bezgólovou remízou.

V Allianz Arene si čerstvý nemecký rekordný šampión v prvom dejstve kontroloval postupovú situáciu, hoci Sevilla bola aktívna a hrala ofenzívne. Bavori už v 3. minúte mohli otvoriť skóre, ale James Rodríguez tesne minul z priameho kopu. Domáci sa v druhej polovici polčasu začali presadzovať viac a v 38. minúte Ribérymu zneškodnil dobrú strelu brankár Soria.

James Rodríguez a Wissam Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

V druhom dejstve najprv Lewandowski hlavičkoval len do bočnej siete, potom v 59. minúte hosťujúci Correa trafil hlavou iba brvno. Sevilla sa stále snažila niečo vymyslieť, tlačila sa dopredu, domácim sa nedarilo využiť otvorenejší priestor v obrane hostí. Gól nepadol a Bayern postúpil do semifinále.

Žreb semifinále je na programe v piatok 13. apríla v nyonskom sídle Európskej futbalovej únie (UEFA). Prvé zápasy semifinále sa budú hrať 24. a 25. apríla, odvety 1. a. 2. mája. Finále sa uskutoční v sobotu 26. mája v Kyjeve.

Bayern Mníchov - FC Sevilla 0:0
ŽK: Wagner - Mercado, N'Zonzi, Banega, ČK: 90.+3 Correa (Sevilla) rozhodoval: Collum (Škót.)
/prvý zápas: 2:1, do semifinále postúpil Bayern/

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha (87. Süle) - Martinez - Robben, Müller, Rodríguez, Ribery (70. Alcantara) - Lewandowski (77. Wagner)

Sevilla: Soria - Navas, Mercado, Lenglet, Escudero - Banega, N'Zonzi - Correa, F. Vazquez (81. Nolito), Sarabia (70. Ramirez) - Ben Yedder (65. Muriel)

Viac o téme: FC Sevilla FC Bayern Mníchov
  • Zdroj: športky