VIDEO Ronaldo a hviezdy Realu sa poriadne triasli: Postup zaistila penalta z posledných sekúnd!

Mattia de Sciglio a Cristiano Ronaldo v súboji o loptuMattia de Sciglio a Cristiano Ronaldo v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Paul White

MADRID - Futbalisti obhajcu Realu Madrid skompletizovali v stredu kvarteto semifinalistov Ligy majstrov 2017/2018. Real síce v domácej odvete nestačil na Juventus Turín 1:3, ale prebojoval sa ďalej po výhre 3:0 v Turíne. O postupe "bieleho baletu" rozhodol gólom z penalty v nadstavenom čase Cristiano Ronaldo.

Na Santiago Bernabeu začal Juventus od podlahy a z prvého útoku v 2. minúte otvoril skóre. Bývalý Madridčan Khedira z pravého krídla odcentroval na vzdialenejšiu žrď, kde bol úplne voľný Mandžukič a hlavičkou pod brvno šokoval domácich, ktorým chýbal suspendovaný kapitán Sergio Ramos. Prvých 15. minút sa hral vzrušujúci futbal, v 7. minúte mohol dať druhý gól Higuain, ale trafil len Navasa. Potom sa dostal do šance domáci Bale, ale nevyšlo mu to ani na dvakrát. V 10. minúte strelil gól Isco, ale správne neplatil pre ofsajd. Po štvrťhodine hry mohol opäť dať gól Mandžukič, ale nebol pripravený lepšie zakončiť. V 34. minúte skvele zakročil Buffon a zmaril šancu Iscovi. Taliansky majster udrel v 37. minúte druhýkrát a Mandžukič dal gól z takmer identickej situácie ako pri prvom zásahu, akurát center mu adresoval striedajúci Lichtsteiner. V nadstavenom čase prvého dejstva mohol znížiť Varane, ale hlavičkoval iba do brvna.

Cristiano Ronaldo Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP - Paul White

Tréner domácich Zinedine Zidane urobil v polčase dve zmeny a v 58. minúte práve jeden zo striedajúcich hráčov Asensio zakončil zvnútra šestnástky, no Buffon bol na mieste. V 61. minúte urobil hrubú chybu Navas, ktorému vypadla lopta z rúk a Matuidi darček využil - 3:0 pre hostí. Za tohto stavu spel duel do šokujúceho predĺženia. V 78. minúte Buffon opäť vygumoval Isca a vzápätí mohol znížiť Varane, ale tesne netrafil z otočky. Real tlačil, ale zlyhával v zakončení, do ktorého sa príliš nedostával ani Cristiano Ronaldo hrajúci jubilejný 150. duel v LM. Napokon sa však všetko rozhodlo v nadstavenom čase. Po faule na L. Vazqueza sa kopala penalta, ktorú premenil Ronaldo jeho 15. gólom v tomto ročníku LM. Ešte predtým za protesty videl červenú kartu Buffon. Ronaldo strelil gól v každom jeho zápase v tomto ročníku LM. Real sa kvalifikoval do semifinále ôsmykrát za sebou.

Real Madrid - Juventus Turín 1:3 (0:2)
Góly: 90.+7 C. Ronaldo (z 11 m) - 2. a 37. Mandžukič, 61. Matuidi, ŽK: Carvajal, Marcelo, C. Ronaldo - Pjanič, Mandžukič, Lichtsteiner, Sandro, Costa, Benatia, ČK: 90.+3 Buffon (Juventus), rozhodoval: Oliver (Angl.)
/prvý zápas: 3:0, do semifinále postúpil Real Madrid/

Real: Navas - Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo - Kroos, Casemiro (46. L. Vázquez), Modrič (75. Kovačič), Isco - Ronaldo, Bale (46. Asensio)

Juventus: Buffon - De Sciglio (17. Lichtsteiner), Benatia, Chiellini, Sandro - Khedira, Pjanič, Matuidi - Costa, Higuaín (90.+6 Szczesny), Mandžukič

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín Real Madrid CF
  • Zdroj: športky