Skvelý úvod finále v znamení emócií: Patrí to k tomu, rozhodovali maličkosti

Tréner HC '05 iClinic Banská Bystrica Vladimír Országh (vzadu) na striedačkeTréner HC '05 iClinic Banská Bystrica Vladimír Országh (vzadu) na striedačke Zdroj: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN - V piatkovom prvom finálovom zápase Kaufland play off Tipsport Ligy zvíťazili hokejisti Banskej Bystrice na ľade Dukly Trenčín 4:3 po predĺžení a ujali sa vedenia v sérii. Druhé stretnutie je na programe opäť v Trenčíne v sobotu 14. apríla o 18.00 h.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Začali sme veľmi dobre, v prvej tretine sme boli viac pri puku, v druhej domáci zlepšili pohyb a vyrovnali hru. Rozhodovali maličkosti, dostali sme dva góly v presilovkách, jeden sme dali. Boli sme blízko k víťazstvu už v riadnej hracej dobe, ale taký je hokej. Emócie patria k tomu. V predĺžení sme mali viac šťastia, to sú momenty, ktoré rozhodujú v play-off. Môžme sa tešiť približne do polnoci a potom nás čaká ďalší zápas.

Peter Oremus (tréner Trenčína): "Vyrovnali sme v pravý čas. Záver predĺženia sme nezvládli, mali sme veľa vylúčených. Museli sme točiť málo hráčov a to nás stálo mnoho síl. Musíme sa odraziť od toho, ako sme vyrovnali a zajtra nastúpiť do druhého duelu. Tento súboj je za nami, ďalší pred nami. Teraz je najdôležitejší pokoj a regenerácia."

Viac o téme: Vladimír Országh Peter Oremus HK Dukla Trenčín HC '05 iClinic Banská Bystrica