VIDEO Chelsea v Southamptone zvrátila dvojgólové manko, Liverpool si poradil s Bournemouthom

Mohamed SalahMohamed Salah Zdroj: SITA/AP/Anthony Devlin

LONDÝN - FC Chelsea zvíťazil na ihrisku Southamptonu 3:2 v sobotňajšom stretnutí 34. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League, hoci ešte dvadsať minút pred koncom prehrával 2:0. Lenže potom sa v priebehu desiatich minút dvakrát presadil Olivier Giroud a raz Eden Hazard.

"Blues" figurujú na piatom mieste v ligovej tabuľke. Na štvrtý Tottenham majú manko sedem bodov, kohúti majú však zápas k dobru. Southampton je na zostupovej 18. priečke, za pásmom "záchrany" zaostáva tri body. V súboji tímov ohrozených zostupom zdolal londýnsky Crystal Palace nováčika Brighton & Hove Albion 3:2. V Selhurst Parku sa rozhodlo všetko už v prvom dejstve, keď už v 24. minúte viedli domáci 3:1 a hostia stihli ešte do polčasovej prestávky skorigovať výsledok.

Liverpool si poradil na Anfield Road s AFC Bournemouth 3:0. Domáci viedli od 9. minúty, keď hlavičku Sadia Maného ešte brankár Asmir Begovič stihol vyraziť pred seba, no na dorážku senegalského útočníka bol už prikrátky. V 69. minúte zvýšil na 2:0 Mohamed Salah, ktorý hlavou preloboval bosnianskeho gólmana a v 90. minúte pridal tretí gól "The Reds" Roberto Firmino.

Výsledky sobotňajšieho stretnutia 34. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Southampton - Chelsea 2:3 (1:0)
Góly: 21. Tadič, 60. Bednarek - 70. a 78. Giroud, 75. E. Hazard

FC Burnley - Leicester City 2:1 (2:0)
Góly: 6. Wood, 9. Long

Crystal Palace - Brighton & Hove Albion 3:2 (3:2)
Góly: 5. a 24. Zaha, 14. Tomkins - 18. Murray, 34. Izquierdo

Huddersfield Town - FC Watford 1:0 (0:0)
Gól: 90.+1 Ince