VIDEO Likvidačný faul na Chárovho spoluhráća: Kadri s trojzápasovým dištancom

Nazem KadriNazem Kadri Zdroj: SITA/Chris Young/The Canadian Press via AP

TORONTO - Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť NHL suspendovalo hokejistu Toronta Nazema Kadriho na tri duely za narazenia na mantinel Tommyho Wingelsa vo štvrtkovom úvodnom stretnutí s Bostonom v 1. kole play-off Východnej konferencie. Dvadsaťsedemročný útočník padajúceho súpera zasiahol odzadu, za nešetrný zákrok v tretej tretine si vyslúžil aj trest päť minút plus dokonca zápasu.

Wingels sa po tvrdom hite už do hry nezapojil. "Určite som sa ho nesnažil zasiahnuť, keď padal. Ak by stál, nič zlé by som nespravil," cituje Kadriho TSN. Pre Kadriho je to už štvrtý dištanc počas deväťročnej kariéry v profilige. Boston doma, aj vďaka asistencii slovenského kapitána Zdena Cháru, zvíťazil 5:1 a v sérii sa ujal vedenia 1:0.

Viac o téme: Boston Bruins Toronto Maple Leafs Nazem Kadri