VIDEO Bystričania dobyli Trenčín aj v druhom finále: Dramatický zápas ukončili nájazdy

HK Dukla Trenčín - HC ´05 iClinic Banská BystricaHK Dukla Trenčín - HC ´05 iClinic Banská Bystrica Zdroj: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN - Hokejisti Banskej Bystrice v sobotu zdolali Trenčín 4:3 po samostatných nájazdoch, uspeli teda aj v druhom stretnutí na ľade Dukly vo finále Tipsport ligy. Ani jeden tím neviedol počas zápasu viac ako o gól.

Úvodný gól dal domáci Tibor Varga, ktorý v 5. min využil presilovku. Ešte do prestávky dokázal vyrovnať Marek Bartánus, ktorému v 15. min prihral Miloš Bubela. V druhej minúte druhej tretiny dostal Peter Sojčík ideálnu prihrávku pred bránku od Tibora Vargu a poslal "vojakov" opäť do vedenia - 2:1. Potom sa zdalo, že domáci kontrolujú vývoj, no Bystričania v tretej tretine priebežne otočili skóre. Najprv Cason Hohmann skóroval v 48. min, keď sa k nemu šťastne odrazil puk od mantinelu, a o minútu neskôr zaskočil Trenčanov Éric Faille. Lenže žlto-červení sa nezlomili a Radek Dlouhý gólom v 57. min poslal zápas do predĺženia s rovnakým stavom 3:3 ako v piatok. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Guillaume Asselin, ktorý predviedol až dve exportné exekúcie. Tretí duel je na programe v utorok 17. apríla v Banskej Bystrici.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - finále play-off - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - sobota:

HK Dukla Trenčín - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1) - stav série: 0:2
Góly: 5. T. Varga (Marcel Hossa, Sádecký), 32. Sojčík (T. Varga, Dlouhý), 57. Dlouhý (O. Mikula, T. Varga) - 16. Bartánus (Bubela), 48. Hohmann (Bartánus), 49. Faille (Asselin G. Gélinas), rozhodujúci sam. nájazd Asselin
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Tvrdoň, Výleta, 6150 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, Bezúch - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Deveaux, J. Švec, D. Hudec - J. Gašparovič
Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Hrnka, T. Surový, Lamper - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Bortňák, Češík, Brittain - Gabor

Viac o téme: Dukla Trenčín HC 05 iClinic Banská Bystrica