Po zlom začiatku sa rýchlo otriasli: Slováci v odvete suverénne zdolali Nemecko

Slováci porazili Nemecko aj v druhom zápaseSlováci porazili Nemecko aj v druhom zápase Zdroj: Twitter Dt. Eishockey Bund

DRÁŽĎANY - Slovenská hokejová reprezentácia uspela vo svojom štvrtom aprílovom prípravnom zápase pred májovými majstrovstvami sveta, v nedeľu večer v nemeckých Drážďanoch zdolala v stretnutí seriálu Euro Hockey Challenge 2018 domáci výber 4:1.

V sobotu vo Weisswasseri ťahali Slováci tiež za dlhší koniec, keď triumfovali 2:1 po samostatných nájazdoch. Počas predchádzajúceho týždňa slovenský tím dvakrát prehral so Švédmi.

Slováci nad úradujúcimi striebornými medailistami z februárových ZOH v juhokórejskom Pjongčangu Nemcami zvíťazili tretíkrát po sebe, predtým ich zdolali aj v novembri v Augsburgu na Nemeckom pohári.

Domáci hokejisti sa v nedeľu ujali vedenia už v 2. minúte gólom Marcela Müllera, no v 14. minúte premiérovým zásahom v reprezentácii vyrovnal Eduard Šimun. Druhý gól tímu SR pridal v 30. minúte obranca Michal Čajkovský. Náskok slovenského družstva zvýšil v úvode tretej časti kapitán slovenského mužstva Ladislav Nagy a definitívnu podobu výsledku pri power-play Nemcov dal gólom do prázdnej bránky Matej Paulovič.

V 56. vzájomnom zápase sa zrodil 31. triumf Slovákov, tím SR má na svojom konte aj 24 prehier a jeden duel sa skončil nerozhodne. Zostávajúcich päť prípravných duelov pred MS 2018 odohrajú zverenci trénera Craiga Ramsayho v domácom prostredí. V závere nasledujúceho týždňa ich v Michalovciach a Poprade preveria Lotyši, neskôr nastúpia v Piešťanoch proti výberu Kórejskej republiky a potom v Nitre a Piešťanoch budú hostiť Francúzov.

Nemecko - Slovensko 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 2. Marcel Müller (Pietta, Wagner) - 14. Šimun (Marek Ďaloga, L. Nagy), 30. Čajkovský (P. Svitana, D. Bondra), 41. L. Nagy (Miklík, Gernát), 60. Paulovič
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brill, Westrich - Gaube, Tschirner (všetci Nem.), 4412 divákov

Nemecko: Pielmeier - Zerressen, B. Krupp, Wagner, Nowak, Sezemsky, Ebner, Brückner, Bender - Tiffels, Michaelis, Höfflin - Kammerer, Pietta, Marcel Müller - Krämmer, Loibl, Uvira - Michaelis, Pietta, - Holzmann, Danner, Hafenrichter

Slovensko: Patrik Rybár - Trška, Čajkovský, Grman, Gernát, Fehérváry, Marek Ďaloga, Stehlík - Cingeľ, Krištof, Paulovič - A. Kudrna, Šimun, L. Nagy - M. Bakoš, M. Hovorka, Miklík - P. Svitana, Buc, D. Bondra

Začiatok stretnutia slovenskému tímu vôbec nevyšiel a od stej sekundy prehrával 0:1 po dorážke Marcela Müllera. V polovici prvej časti Slovensko nevyužilo presilovku, no v 14. minúte sa mu podarilo vyrovnať na 1:1, keď Šimun tečoval pokus Mareka Ďalogu od modrej čiary po úspešnom vhadzovaní. Vzápätí pred Pielmeierom nepochodil Miklík.

Na začiatku druhej časti mal veľkú šancu D. Bondra, ale po jeho pokuse zazvonila žŕdka za Pielmeierom. V 27. min v presilovke nepochodil obranca Čajkovský, ktorý všetko napravil o tri minúty neskôr - v prečíslení troch proti jednému ho našiel P. Svitana a slovenský bek od kruhov prestrelil Pielmeiera. Pred druhou sirénou sa Slováci ubránili pri vylúčení Pauloviča.

Úvod tretej tretiny nemohli mať slovenskí hokejisti lepší. Už v 48. sekunde sa puk dostal od Gernáta cez Miklíka až ku kapitánovi Nagyovi a ten zabezpečil Slovákom dvojgólový náskok strelou ponad Pielmeierov pravý betón. V oslabení potom neuspel Cingeľ, už v rovnovážnom stave ani Šimun s A. Kudrnom. Slovenské družstvo sa ubránilo 16-sekundovej presilovke súpera o dvoch korčuliarov, predtým pri treste pre Miklíka pomohla brankárovi Patrikovi Rybárovi žŕdka. Slovenský gólman aj s výrazným prispením brániaceho Fehérváryho neinkasoval v závere duelu pri šanci Hafenrichtera. V záverečnej hre domácich bez brankára dal konečnú podobu výsledku Matej Paulovič, ktorý v nedeľu inkasoval tri dvojminútové tresty.

Viac o téme: Nemecko Slovensko Euro Hockey Challenge