Plzeň sa zahráva s majstrovským osudom: Sparta v derby opäť premárnila náskok

Plzeň si body so Spartou podelilaPlzeň si body so Spartou podelila Zdroj: Twitter FC Viktoria Plzeň

PLZEŇ – V nedeľňajšom šlágri 24. kola českej HET ligy remizovali futbalisti Plzne doma so Spartou Praha 2:2. Zverenci trénera Pavla Vrbu prehrávali po jedenástich minútach už 0:2, keď skóre otvoril Václav Kadlec a potom si center Srdana Plavšiča zrazil do vlastnej brány Radim Řezník.

Řezník potom trafil ešte do prestávky po rohu už do "správnej" siete a v 52. minúte vyrovnal Tomáš Hořava. Plzeň má pred druhým obhajcom Slaviou Praha v tabuľke náskok 5 bodov. V lige už "Viktoriáni" nevyhrali štyri zápasy za sebou a zahrávajú sa s osudom.

HET liga - 24. kolo:
Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2:2 (1:2)
Góly: 30. Řezník, 52. Hořava - 9. Kadlec, 12. Řezník (vlastný)
/za domácich odchytal M. Kozáčik celý zápas, P. Hrošovský odohral celý zápas, M. Bakoš nastúpil v 46. min. - za hostí L. Štetina celý zápas + ŽK/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha