VIDEO LeBron James s triple-double v play-off, Harden čaroval pri víťazstve Houstonu

Na snímke vľavo hráč Rockets James Harden, vpravo ho fauluje hráč Minnesoty Gorgui DiengNa snímke vľavo hráč Rockets James Harden, vpravo ho fauluje hráč Minnesoty Gorgui Dieng Zdroj: TASR/AP Photo/David J. Phillip

NEW YORK - Boston vstúpil víťazstvom do 1. kola play-off basketbalovej NBA. V nedeľňajšom prvom zápase série na vlastnej palubovke zdolal Milwaukee 113:107. Celtics však mali namále, ešte štyri a pol minúty pre koncom zápasu viedli o desať bodov, svoj náskok však trestuhodne premrhali. Hostia si vynútili predĺženie tým najdramatickejším spôsobom, Khris Middleton trafil súbežne so záverečným klaksónom z vyše desiatich metrov. V predĺžení sa hrala vyrovnaná partia až do poslednej minúty, v ktorej mali navrch domáci a dokázali odčiniť zlyhanie zo záveru základnej hracej doby. Bucks v konečnom zúčtovaní nepomohlo ani 35 bodov elitného strelca Giannisa Antetokunmpa.

Katastrofálny úvod vyraďovacej časti má za sebou Cleveland. V domácom prostredí nestačil na Indianu 80:98, utrpel vôbec prvú prehru v úvodnom zápase play-off za osem rokov. Nová skúsenosť to bola aj pre hviezdneho LeBrona Jamesa, nezdar hneď začiatok zažil prvýkrát v kariére, po 12 víťazných vstupoch. "Naozaj ? Nikdy som neprehral v prvom zápase?" neveril pozoruhodnej štatistike L. James. Neúspech Cavaliers ho môže mrzieť o to viac, že v zápase sa blysol triple-double, nastrieľal 24 bodov, pridal 12 asistencií a 10 doskokov. "Boli agresívnejší a basketbalovejší. Prekonali nás v každom aspekte hry. Lepšie realizovali svoj herný plán," skonštatoval James.

Najlepší tím po základnej časti Houston doma triumfoval nad Minnesotou 104:101. Kľúčovou postavou duelu bol tradične James Harden, ktorý si pripísal 44 bodov. Bolo to iba o päť bodov menej ako nastrieľali dohromady traja najlepší hráči v drese hostí - Andrew Wiggins, Derrick Rose a Jeff Teague.

Sumáre NBA - nedeľa:

Play-off - 1. kolo (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Boston - Milwaukee 113:107 po predĺžení (29:17, 15:30, 26:19, 14:8) - stav série: 1:0
Najviac bodov: Horford 24 (12 doskokov), Rozier 23, Marcus Morris 21 - Antetokunmpo 35 (13 doskokov), Middleton 31 (5 trojok), Brogdon 16

Cleveland - Indiana 80:98 (14:33, 24:22, 27:18, 15:25) - stav série: 0:1
Najviac bodov: L. James 24 (10 doskokov, 12 asistencií), J. Smith 15, Nance 10 - Oladipo 32 (6 trojok), M. Turner 16, Bojan Bogdanovič 15