Finálová dráma pokračuje: Nitra vyrovnala sériu a rozhodne sa až v Prievidzi

Radosť hráčov VKP Bystrina SPU Nitra počas zápasuRadosť hráčov VKP Bystrina SPU Nitra počas zápasu Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra triumfovali v šiestom zápase finále play off extraligy na domácej palubovke nad VK Prievidza 3:0 a vynútili si tak pokračovanie série na štyri víťazstvá. V nej obhajca titulu vyrovnal na 3:3, rozhodujúci duel je na programe v stredu 18. apríla o 18.00 h na štadióne víťaza dlhodobej časti extraligy i Slovenského pohára VK Prievidza.

V nitrianskej Mestskej športovej hale to bola na začiatku bitka o každú loptu a zápas zdobili dlhé výmeny. V prvom sete mali mierne navrch domáci, ktorí dokázali súperovi niekoľkokrát odskočiť (9:6, 14:11), no hostia dokázali pri podaní Marcilia vyrovnať na 14:14. Potom si však opäť vypracovali náskok o štyri, keď po úspešnom dvojbloku bolo 20:16. Tento náskok si už dokázali udržať až do konca a prvý set vyhrali 25:21.

V druhom viedli 4:2, no hostia otočili po ese Javorčíka a úspešnom útoku Marcilia na 6:4. Viac ako o dva body však súperovi neunikli a tak sa mužstvá opäť naťahovali o každú loptu. Po Mennerovom smeči bolo 12:12. Postupne prebrala opraty opäť Nitra, hostia si za stavu 13:15 zobrali timeout, ale ten nepomohol a Nitra mala trhák 17:13 i 22:18. Štvorbodový náskok si neudržala, po úspešnom bloku Marcilia bolo vyrovnané 22:22. Domáci ale koncovku setu zvládli a po smeči Guzmana ho vyhrali 25:23.

Tretí set bol opäť veľmi vyrovnaný až do stavu 13:13, potom zabrali domáci a pri podaní Zaťka sa dostali do trháku 17:13. Prievidžania sa však nevzdávali a dokázali znížiť na 19:21 i 21:22. Domáci premenili za stavu 24:22 hneď prvý mečbal a tretí set vyhrali 25:22. Vynútili si tak rozhodujúci siedmy zápas.