VIDEO Toto ste ešte nezažili! Rozhodca vytiahol hráčov z kabíny: Nariadil pokutový kop

Pablo de Blasis premieňa penaltuPablo de Blasis premieňa penaltu Zdroj: SITA/AP/Arne Dedert

MAINZ - Poriadne kuriózna situácia sprevádzala pondelkový duel 30. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2017/2018 medzi Mainzom a Freiburgom (2:0). Hlavný rozhodca Guido Winkmann totiž po konzultácii s videorozhodkyňou Bibianou Steinhausovou nariadil pokutový kop až potom, čo ukončil prvý polčas a hráči odišli do kabín.

Arbiter totiž nechal pokračovať v hre po jednej z akcií domácich, neskôr prvú štyridsaťpäťminútovku ukončil. Pri odchode do kabín ho však Steinhausová upozornila, že hosťujúci futbalista zahral v pokutovom území rukou a mal by si pozrieť záznam. Urobil tak a okamžite nariadil pokutový kop. Tréner hosťujúceho Freiburgu najprv odmietol poslať svojich hráčov na plochu, no po vysvetlení situácie Winkmannom sa v zápase pokračovalo a domáci futbalisti otvorili skóre duelu z "prestávkového" pokutového kopu. Pablo de Blasis neskôr skóroval aj v 79. minúte a Mainz zvíťazil 2:0. Winkmanna podporila komisia rozhodcov, podľa ktorej konal správne.

"Mysleli sme si, že keď sa začne polčasová prestávka, tak sa prvá časť duelu skončila. Zjavne to neplatí a s ťažkým srdcom to musíme príjať," povedal športový riaditeľ Freiburgu Jochen Saier pre Eurosport, upozornil na to český portál isport.blesk.cz. Omnoho pozitívnejšie to vnímal domáci kouč. "Už sme boli v kabíne, no myslím si, že to bolo správne rozhodnutie, aj keď nešťastne načasované," poznamenal Sandro Schwarz, ktorého tím sa bodovo dotiahol na pondelkového súpera a zásluhou lepšieho skóre sa dostal pred neho.

Viac o téme: SC Freiburg 1. FSV Mainz 05