VIDEO Hviezdny Real blízko domácej blamáže: Ronaldo záchrancom z posledných minút!

Cristiano Ronaldo a Ander Iturraspe v súboji o loptuCristiano Ronaldo a Ander Iturraspe v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Francisco Seco

BARCELONA - Futbalisti Realu Madrid vďaka gólu Cristiana Ronalda z 87. minúty zachránili v domácom zápase 33. kola španielskej ligy remízu 1:1 s Bilbaom. Úradujúci majstri z Madridu majú na treťom mieste tabuľky trojbodový náskok pred štvrtou Valenciou, ktorá podľahla Getafe 1:2. Na vedúci Barcelonu stráca Real priepastných 15 bodov.

Bilbao poslal do vedenia v 14. minúte Iñaki Williams, ktorý po rýchlej akcii prehodil brankára Keylora Navasa. "Biely balet" si vytvoril tlak i množstvo šancí, ale odpor Athletic zlomil až tesne pred koncom, kedy strelu Luky Modriča ľahko tečoval Ronaldo.

Portugalský útočník 24. gólom v ligovej sezóne predstihol druhého najlepšieho strelca súťaže Luisa Suáreza. Tabuľku kanonierov vedie s 29 zásahmi ďalšia hviezda Barcelony Lionel Messi.

V stredajšom zápase 33. kola španielskej La Ligy zvíťazili futbalisti Getafe na ihrisku Valencie 2:1 vďaka presným zásahom francúzskeho útočníka Loica Rémyho. Za domácich, ktorí rovnakým výsledkom podľahli v sobotu Barcelone, v 69. minúte už iba znížil Rodrigo.

Barcelonský Espanyol doma nestačil na Eibar, keď domáci tím prehral najtesnejším rozdielom.

Espanyol Barcelona - Eibar 0:1 (0:1)
Gól: 32. Lomban

Valencia - Getafe 1:2 (0:1)
Góly: 69. Rodrigo - 16. a 49. L. Rémy, ČK: 86. Parejo (Valencia) po druhej ŽK

Real Madrid - Bilbao 1:1
Góly: 87. Ronaldo - 14. Williams

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Athletic Bilbao Real Madrid CF
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR, športky