Svitko pred Rely Dakar fantasticky naladil formu: Parádne umiestnenie medzi elitou

Štefan Svitko Štefan Svitko Zdroj: Facebook - Stefan Svitko Fanclub

MERZOUGA - Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil piatu priečku vo štvrtkovej 4. etape na Merzouga Rally v Maroku, prípravnom podujatí pred budúcoročnými pretekmi Rely Dakar. Tridsaťpäťročný Žaškovčan zaostal za víťazným Argentínčanom Kevinom Benavidesom o 1:51 min a v celkovom poradí poskočil o jednu pozíciu na 9. miesto s mankom 50:22 min.

Benavides zvíťazil s náskokom 12 sekúnd pred Američanom Rickym Brabecom, tretí skončil s odstupom 56 sekúnd Španiel Juan Pedrero García. Druhý Slovák v štartovom poli Martin Benko prišiel do cieľa ako 31. v poradí (+57:20 min). Celkovo vedie Barreda o 6:33 min pred Benavidesom, tretí je Quintanilla (+11:51). Benkovi patrí 26. pozícia (+5:04:23 h). Jazdci na Merzouga Rally absolvujú ešte jednu etapy.

Výsledky - Merzouga Rally 2018:

4. etapa (Merzouga - Merzouga, 233 km: 1. Kevin Benavides (Arg.) Honda 3:07:14 h, 2. Ricky Brabec (USA) Honda +12 s, 3. Juan Pedrero García (Šp.) Sherco TVS +56, 4. Luís Correia (Portug.) Yamaha +1:22 min, 5. Štefan Svitko (SR) KTM +1:51, 6. Pablo Quintanilla (Čile) Husqvarna +4:17,... 31. Martin Benko (SR) KTM +57:20

Poradie po 4. etape: 1. Joan Barreda (Šp.) Honda 12:49:41 h, 2. Kevin Benavides (Arg.) Honda +6:33 min, 3. Pablo Quintanilla (Čile) Husqvarna +11:51, 4. Franco Caimi (Tal.) Yamaha +18:33, 5. Ricky Brabec (USA) Honda +19:47, 6. Toby Price (Aus.) KTM +21:24,... 9. Štefan Svitko (SR) KTM +50:22,... 26. Martin Benko (SR) KTM +5:04:23 h

Viac o téme: Štefan Svitko