VIDEO Obrovská senzácia z Talianska: Slávny milánsky klub opäť šokoval najslabší tím!

Patrick CutronePatrick Cutrone Zdroj: SITA/AP - Luca Bruno

RÍM - Futbalisti AS Rím triumfovali vo Ferrare nad tamojším tímom SPAL jednoznačne 3:0 v sobotňajšom stretnutí 34. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A. Rimania postavil kameň svojho triumfu v 33. min, keď si strelil vlastný gól domáci bek Francesco Vicari. V druhom polčase sa za mužstvo z "večného mesta" presadili aj Radja Nainggolan a Patrick Schick. AS Rím sa víťazstvom dostal na tretie miesto tabuľky. Konkurenčné Lazio má na konte o tri body menej a zápas k dobru.

Hráči Beneventa sa ešte nelúčia s najvyššou súťažou, keďže vo večernom zápase prekvapivo zvíťazili na pôde AC Miláno 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 29. min útočník Pietro Iemmello. Hostia udržali víťazstvo napriek tomu, že od 80. min hrali bez vylúčeného Cheicka Diabatého. Beneventu stále patrí posledná priečka v Serie A a jeho zostup do nižšej súťaže visí na vlásku. Na 17. miesto znamenajúce záchranu stráca 12 bodov - presne toľko môže mužstvo trénera Roberta de Zerbiho v zostávajúcom priebehu sezóny získať.

Benevento šokovalo milánske AC aj v decembrovom domácom vystúpení, keď v 95. minúte na konečných 2:2 vyrovnával domáci brankár Alberto Brignoli pri absolútnom vabanku domácich.

SPAL Ferrara - AS Rím 0:3 (0:1)
Góly: 33. Vicari (vlastný), 52. Nainggolan, 60. Schick

Sassuolo - Fiorentina 1:0 (1:0)
Gól: 41. Politano, ČK: 30. B. Dabo (Fiorentina) po 2. ŽK

AC Miláno - Benevento 0:1 (0:1)
Gól: 29. Iemmello, ČK: 80. C. Diabaté (Benevento) po 2. ŽK

Viac o téme: AS Rím Spal