Syn slávneho slovenského brankára to má v génoch: VIDEO superzákroku ako z NHL!

Dávid Buc a brankár Slovenska Patrik Rybár, vpravo hráč Lotyšska Gunars ŠkvorcovsDávid Buc a brankár Slovenska Patrik Rybár, vpravo hráč Lotyšska Gunars Škvorcovs Zdroj: TASR – Roman Hanc

MICHALOVCE - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvládli v Michalovciach prvé vzájomné meranie síl s Lotyšskom, keď v rámci Euro Hockey Challenge súpera zdolali 4:1. Všetko však mohlo byť inak, keby tím s dvojkrížom na hrudi nepodržal Patrik Rybár (24).

Syn niekdajšieho slávneho brankára bratislavského Slovana nezostal nič dlžný svojmu menu a viacerými zákrokmi privádzal súpera do zúfalstva. Tretia tretina bola najmä o lotyšských snahách v presilovkách o druhý gól. Tri oslabenia však Slováci zvládli aj práve vďaka viacerým výborným zákrokom Rybára, ktorý sa vyznamenal najmä v 52. minúte, keď efektným zákrokom lapačkou nepustil puk do bránky.

Kvality a výborný výkon slovenského brankára po stretnutí uznali aj jeho spoluhráči.  "V tretej tretine sme mali viac vylúčení, no tam sme to trochu podcenili, keďže sme chceli hrať viac pre úžasných divákov. Na druhej strane, brankár Paťo Rybár podal vynikajúci výkon,“ uviedol Miklík, ktorý nastúpil na jubilejný stý reprezentačný duel a ktorého potešila skvelá atmosféra v Zemplíne.

Viac o téme: Slovensko Lotyšsko Patrik Rybár Euro Hockey Challenge 2018
  • Zdroj: športky, SITA