VIDEO Naši susedia pred šampionátom v skvelej forme: Český valec nezastavilo ani Švédsko!

Gólové oslavy českých hokejistovGólové oslavy českých hokejistov Zdroj: cslh.cz/Aleš Krecl

PARDUBICE - Reprezentanti Česka uspeli aj v druhom zápase na domácom turnaji České hokejové hry, keď v sobotu v Pardubiciach zdolali hráčov Švédska 3:1. Skóre duelu otvoril v 4. min Robin Hanzl v početnej výhode, no v 15. min odpovedal Carl Klingberg. Po bezgólovej prostrednej tretine rozhodol o troch bodoch pre domácich v 50. min opäť v presilovke Andrej Nestrašil. Bodku za stretnutím dal v 58. min Roman Horák do prázdnej bránky.

Vo večernom dueli Fínsko zdolalo Rusko tesne 2:1. Gólový účet stretnutia síce v 8. min otvoril Nikita Gusev, no ruskí hokejisti sa už nedokázali presadiť. V 35. min vyrovnal 18-ročný Henri Jokiharju a o víťazstve "suomi" rozhodol minútu pred koncom Jere Sallinen. Turnaj vyvrcholí nedeľňajšími zápasmi.

Česko - Švédsko 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 4. Hanzl, 50. Nestrašil, 58. Horák - 15. Klingberg

Rusko - Fínsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 8. Gusev - 35. Jokiharju, 59. Sallinen