VIDEO Trenčín na ceste za dokonalým obratom: Dukla si v Bystrici vynútila siedmy zápas

Tomáš Surový z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica a Radek Dlouhý z HK Dukla TrenčínTomáš Surový z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica a Radek Dlouhý z HK Dukla Trenčín Zdroj: SITA/Peter Rusko

BANSKÁ BYSTRICA Finále play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže bude mať aj siedme pokračovanie, ktoré už musí rozhodnúť o majstrovi. Šieste finále v nedeľu v Banskej Bystrici sa skončilo tesným víťazstvom Trenčína 3:2 (1:0, 2:1, 0:1). Trenčania zaostávali vo finále už 0:3 na zápasy, aktuálne dorovnali na 3:3 a stále majú šancu stať sa prvým tímom v histórii, ktorý dovŕši stopercentný obrat.

Siedme a posledné pokračovanie finálovej hokejovej drámy sa uskutoční v utorok 24. apríla od 18.00 h v Trenčíne.

Z úvodného tlaku Bystričania vyťažili len vylúčenie Sojčíka, šancu Hohmanna a 6 striel na bránku hostí bez gólového efektu. Trenčianska skvostná prvá tretina z predchádzajúcich dvoch súbojov sa tentoraz nekonala, ale jeden puk predsa len skončil za chrbtom brankára Banskej Bystrice. V 14. min obrana domácich zabudla na Jozefa Šveca a člen štvrtého útoku hostí parádne ponad lapačku brankára Lassilu otvoril skóre - 0:1. Studená sprcha pre domácich mohla byť aj nepríjemnejšia, ale 5-minútová presilovka Trenčína po "vrazení" Kabáča do Bohunického sa napokon neuskutočnila ani spolovice. Na trestnú lavicu musel aj trenčiansky kapitán Radivojevič. Nedovolene bránil Lampera, ktorý do neho zozadu narazil. Nad týmto trestom krútil hlavou aj Marián Gáborík, ktorý na tribúne v drese Trenčína povzbudzoval svoj materský klub. Hostia odohrali presilovku zle a hoci v závere tretiny mal dobrú pozíciu na skórovanie Dlouhý, skóre sa nemenilo.

Druhá tretina priniesla veľké odhodlanie hráčov HC '05 iClinic. Domáci využili hneď prvú presilovú hru pri vylúčení Bohunického. Slovinec Klemen Pretnar v 25. min prepáli všetko pred sebou vrátane brankára Hiadlovského - 1:1. Gól priniesol mohutný nápor majstra, ale Dukla sa ubránila. V polovici druhej tretiny šiel na trestnú lavicu domáci Gabor za seknutie a mohutne s tým nesúhlasil. Ešte viac musel byť frustrovaný, keď videl, ako jeho spoluhráč Lassila pustil za seba ľahkú strelu Tibora Vargu zdiaľky od pravého mantinelu - 1:2. Trenčania využili presilovku, ani nevedeli ako, a opäť dostali povestné "momentum" zápasu na svoju stranu. Domáci sa zastavili v rozlete a to
ich v závere druhej tretiny pribrzdil ešte jeden trenčiansky gól. Radivojevič vystrelil spoza obrancu Brejčáka a Lassila opäť len bezmocne krčil plecami - 1:3. Pre kapitána Dukly to bol už ôsmy gól v aktuálnom play-off. Lavička majstra zareagovala stiahnutím Lassilu, ktorého vystriedal Lukáš.

V tretej tretine prišla ďalšia fáza tlaku Banskej Bystrice, ďalšia presilová hra domácich, ale gól z nej nepadol. Iba čo sa fanúšikovia "baranov" rozohnili po tom, čo Hiadlovský posunul bránku po jednom zo svojich zákrokov. Neúnavní domáci sa však dočkali v 49. min, keď Hrnka z otočky pod hornú žŕdku prekvapil Hiadlovského - 2:3. Nasledovala tvrdá bystrická ofenzíva, šance Surového, Hrnku, Pretnara či Hohmanna, ale hostia sa aj s dávkou šťastia ubránili. V záverečnej minúte domáci už bez brankára a s jedným korčuliarom navyše robili, čo mohli, ale gólu sa nedočkali. Skóre sa už nemenilo, a tak po záverečnej siréne vypukla na bystrickom ľade trenčianska radosť.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - finále Kaufland play-off - šiesty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - nedeľa:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) - /stav série: 3:3/
Góly: 25. Pretnar (Hohmann), 49. Hrnka (J. Brejčák) - 14. J. Švec (Cebák, Deveaux), 31. T. Varga (Frühauf, Sádecký), 39. Radivojevič
Vylúčení: 2:6 na min, navyše Kabáč (B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Gajan, Smrek, 2841 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Lassila (39. Lukáš) - J. Brejčák, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, Kubka - Bortňák, T. Surový, Lamper - Hohmann, Hrnka, Brittain - Skalický, Faillé, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč - Giľák
Trenčín: Hiadlovský - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Hecl, L. Romančík - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Ölvecký, Sádecký - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - J. Švec, Deveaux, D. Hudec

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HC '05 iClinic Banská Bystrica