VIDEO Arsenal ovládol londýnske derby, Manchester City deklasoval Swansea

Hráči Arsenalu oslavujú gólHráči Arsenalu oslavujú gól Zdroj: SITA/Mark Kerton/PA via AP

LONDÝN - Čerstvý anglický futbalový majster Manchester City zvíťazil na vlastnom trávniku nad Swansea vysoko 5:0 v nedeľňajšom stretnutí 35. kola najvyššej súťaže. Domáci sa dostali v prvom polčase do dvojgólového vedenia, keď sa presadili David Silva a Raheem Streling.

V druhom polčase sa k nim pridali Kevin de Bruyne, Bernardo Silva a Gabriel Jesus. "Citizens" sa priblížili k rekordu Chelsea Londýn v počte strelených gólov v jednej ligovej sezóne. Londýnčania dokázali skórovať 103-krát v ročníku 2009-2010. Zverenci Pepa Guardiolu majú momentálne na konte 98 strelených gólov, do konca Premier League im zostáva odohrať 4 zápasy.

Arsenal Londýn na vlastnom ihrisku zvíťazil nad West Hamom 4:1. Domáci zlomili súpera až v závere zápasu, keď "kanonieri" dokázali streliť tri góly. Dvoma zásahmi sa blysol francúzsky reprezentant Alexandre Lacazette.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 35. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Arsenal Londýn - West Ham 4:1 (0:0)
Góly: 85. a 89. Lacazette, 51. Monreal, 82. Ramsey - 64. Arnautovič

Stoke City - Burnley 1:1 (1:0)
Góly: 11. Ndiaye - 62. Barnes

Manchester City - Swansea 5:0 (2:0)
Góly: 12. David Silva, 16. Sterling, 54. De Bruyne, 64. Bernardo Silva, 88. Gabriel Jesus

Viac o téme: West Ham United Arsenal Londýn