VIDEO Houston je krok od postupu: Hviezdny James Harden opäť potvrdil úlohu kľúčového hráča

Hráč Houstonu Rockets James Harden (vpravo) v súboji s Tajom Gibsonom z Minnesoty Timberwolves Hráč Houstonu Rockets James Harden (vpravo) v súboji s Tajom Gibsonom z Minnesoty Timberwolves Zdroj: TASR/AP Photo/Jim Mone

NEW YORK - Basketbalisti Minnesoty by určite najradšej zabudli na tretiu štvrtinu pondelňajšieho stretnutia s Houstonom v 1. kole play-off Západnej konferencie NBA. Domáci Timberwolves v nej inkasovali 50 bodov a v zápase podľahli 100:119. Rockets vedú v sérii 3:1 a sú krok od postupu. Hostia boli zároveň blízko k prekonaniu rekordu, v tretej 12-minútovke im chýbali dva body od prekonania maxima v počte nastrieľaných bodov v štvrtine play-off - 31. marca 1962 LA Lakers dosiahli 51 bodov, aj tak vtedy prehrali s Detroitom.

"Museli sme hrať agresívnejšie a viac strieľať. Vyšlo nám to a vtedy začal súper zaostávať," povedal James Harden, ktorý potvrdil úlohu kľúčového hráča a pripísal si 36 bodov. Doplnil ho, tradične, Chris Paul s 25 bodmi, z toho 15 pridal v druhom dejstve. "Musím si pozrieť záznam, asi sme boli v ráži," zhodnotil Paul. Houston postúpil do vyraďovacej časti z pozície najlepšieho tímu profiligy, postup do konferenčného semifinále môže spečatiť v stredu.

Utah zvíťazil tretíkrát po sebe a otočil stav série s Oklahomou City na 3:1 na zápasy. V pondelok Jazz triumfovali 113:96. Hostí môže mrzieť mizerná streľba spoza trojkového oblúka, keď premenili iba 5 z 26 pokusov. Nedarilo sa Carmelovi Anthonymu, ktorý netrafil ani jednu zo šiestich striel. Utah sa najbližšie predstaví v stredu v Oklahome a môže si vybojovať účasť v ďalšej fáze.