Víťazné ťaženie Slovenska neukončila ani Južná Kórea: Jurčo gólom zavelil k obratu!

Kórejský brankár Matthew Dalton a Juraj MikušKórejský brankár Matthew Dalton a Juraj Mikuš Zdroj: SITA/Martin Havran

PIEŠŤANY - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase v Piešťanoch nad Kórejskou republikou 2:1. Hostia sa dostali do vedenia v druhej tretine zásluhou Kim Ki-sunga, v tretej tretine však Slováci otočili výsledok. O góly sa postarali Tomáš Jurčo a Adam Jánošík. Pre zverencov Craiga Ramsayho to bolo piate víťazstvo za sebou.

Slováci začali aktívne a už po dvoch minútach prekonal Daltona Graňák. Kórejského brankára však zachránila pravá žrď a hneď na to mieril Nagy v ideálnej pozícii vedľa. Slováci boli aktívnejší  aj naďalej, súpera predčili korčuliarsky, ale šance mali aj Kórejčania. V 8. minúte vytlačil Godla strelu Regana a o minútu neskôr zlikvidoval aj nájazd Radunskeho. V 12. minúte vybojoval  Nagy prvú presilovú hru, Slováci si v nej napriek tlaku gólovú šancu nevypracovali. Prvú tretinu zakončila šanca Jurča, ale z pravej strany mieril nepresne.

V druhej dvadsaťminútovke si prvú príležitosť vypracovala štvrtá formácia vedená Bucom. Zakončenie Svitanu bolo nebezpečné, ale Dalton vyrazil prízemnú strelu betónom. Zverenci trénera Craiga Ramsayho čakali na ďalšiu možnosť pomerne dlho, prišla až v polovici tretiny v presilovej hre. Dalton však zneškodnil aj Hovorkovu strelu bez prípravy z ľavej strany. Onedlho sa v dobrej pozícii ocitol aj Valach, ale ani on nerozvlnil sieť. Prekvapivo však v 34. udreli na druhej strane hostia, keď Godlu prekonal Kim Ki-sung. Vzápätí mohol vyrovnať Jaroš, mieril iba do brankára. Slováci po inkasovanom góle zapli na vyššie obrátky, ale ďalšie šance nevyužili Kudrna s Graňákom a tak po 40. minútach viedli prekvapujúco hostia.

Marek Hovorka a Kim Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/Martin Havran

Slovenská aktivita pokračovala aj v úvode tretej tretiny, už po minúte mali Ramsayho zverenci k dispozícii ďalšiu presilovku. Tú využil tečom Čajkovského strely Tomáš Jurčo. Ďalšie minúty sa potom odohrávali väčšinou v obrannom pásme Kórejčanov, Slováci túžili zlomiť súpera druhým gólom. Príležitosť k tomu mal Nagy, ale v šanci bol faulovaný a vybojoval ďalšiu presilovku. Tú slovenskí hokejisti nevyužili, ale tesne po jej skončení napriahol od modrej čiary Grman a jeho strelu zastavila pravá žrď. V 54. mali obrovskú šancu hostia, ale Jeong-džun sám pred Godlom neuspel. Z nasledujúceho protiútoku sa dostal puk k Adamovi Jánošíkovi a ten sám medzi kruhmi rozhodol o víťazstve Slovenska.

Obaja tréneri sa dohodli po skončení duelu na dodatkových samostatných nájazdoch. Slováci triumfovali aj v nich, úspešní boli Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Patrik Svitana a Ladislav Nagy, Godla inkasoval iba raz.

V ďalšom bloku prípravy pred MS zohrajú Slováci ešte dva zápasy. V piatok 27. apríla privítajú v Nitre Francúzsko a s tým istým súperom sa stretnú o deň neskôr v generálke na svetový šampionát opäť v Piešťanoch.

Slovensko - Kórejská republika 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 42. Jurčo (Čajkovský, Graňák), 54.Jánošík (Hovorka, Jurčo) - 34. Kim Ki-sung (An Čin-hi, Kim Sang-wu). Rozhodovali: Baluška, Štefík - Tvrdoň, Šefčík, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2231 divákov.

Slovensko: Godla - Jaroš, Jánošík, Graňák, Fehérváry, Čajkovský, Grman, Valach - Jurčo, Krištof, Nagy - Paulovič, Hovorka, Mikúš - Kudrna, Šimun, Cingel - Svitana, Buc, Bondra

Kórejská republika: Dalton - Kim Won-džun, Young, Regan, I Don-ku, O Hjun-ho, Plante, Song Hjun-čol, Seo Jeong-džun - Kim Won-džung, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu - Radunske, Lee Jung-jun, Swift - Šin Sang-hun, Čcho Min-ho, An Čin-hi - I Čong-han, Džeon Džung-wu

Viac o téme: Tomáš Jurčo Slovensko Južná Kórea