Slovenský futbalista mieril predčasne pod sprchy: Na túto červenú kartu nikdy nezabudne!

Martin Mikovič obdržal červenú kartuMartin Mikovič obdržal červenú kartu Zdroj: PAP/Stanisław Rozpędzik

NIECIECZA - Slovenský futbalista v službách poľského prvoligistu Termalica Nieciecza Martin Mikovič na vlastnej koži pocítil zásah moderných technológií v zápase. V sobotňajšom stretnutí skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži proti Slasku Vroclav inkasoval červenú kartu, vôbec prvú v seniorskej kariére. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by pôvodné rozhodnutie nezvrátil videorozhodca.

"Odpískaný pokutový kop overovali zhruba dve minúty na videu. Keď sa rozhodca vracal, hodil som loptu do zeme, tá ho zasiahla do chrbta a zrejme aj preto mi ukázal iba žltú kartu. Ešte pred realizáciou pokutového kopu rozhodca si opäť išiel pozrieť video a následne ma vylúčil," opísal nešťastný moment Mikovič pre denník Šport.

Termalica inkriminovaný domáci zápas prehrala 1:2, oba góly inkasovala z pokutových kopov, dvadsaťsedemročný Mikovič sa porúčal z trávnika pred druhým v 38. minúte. "Hnevá ma to dvojnásobne. Oslabil som mužstvo v najnevhodnejší čas a nevyhnem sa trestu. Okrem toho sme podľahli na vlastnom ihrisku," sypal si popol na hlavu Mikovič, ktorý prišiel do juhopoľskej dedinky vlani na jar a dosiaľ odohral 23 zápasov a strelil jeden gól. Nieciecza je v nadstavbovej tabuľke na zostupovom predposlednom mieste, za pásmom záchrany zaostáva o dva body.

Viac o téme: Martin Mikovič