VIDEO Šláger Európskej ligy víťaza nepoznal: Atlético dohrávalo proti Arsenalu v desiatich

Mesut Özil a Lucas HernandezMesut Özil a Lucas Hernandez Zdroj: SITA/AP/Tim Ireland

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho Arsenalu remizovali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí semifinále Európskej ligy 2017/2018 na vlastnom štadióne s Atleticom Madrid 1:1. Alexandre Lacazette dal vedúci gól v 61. minúte. Hostia dohrávali už od 10. minúty bez vylúčeného Šimeho Vrsaljka, ako aj bez trénera Diega Simeoneho, ktorého po protestoch vykázali na tribúnu, ale dokázali vyrovnať v závere zásluhou Antoinea Griezmanna.

Zápas na Emirates Stadium výrazne ovplyvnila 10. minúta, keď sa hosťujúci Vrsaljko musel veľmi rýchlo porúčať pod sprchy po tom, ako v úvodnej desaťminútovke nazbieral dve žlté karty. Navyše, o pár minút neskôr rozhodca pre protesty vykázal trénera Atletica Diega Simeoneho na tribúnu. Arsenal mal pred sebou takmer celý duel v početnej výhode a snažil sa ju pretaviť v domáce víťazstvo. Šance mali Wilshere, Welbeck, Koscielny aj Monreal, ale ani jeden z nich neprekonal Oblaka v bránke hostí. Londýnčania mohli pykať v 37. minúte, po Parteyovej akcii vypálil Griezmann a bezgólový stav zachránil Ospina v bránke domácich.

Arsenal pokračoval v obliehaní Atletica, ktoré odolávalo až do 61. minúty. V nej sa Lacazette vďaka skvelému výskoku presadil medzi dvoma obrancami a po centri Wilsherea skóroval hlavičkou - 1:0. Lacazette neskôr zahrozil aj prihrávkou, lopta z jeho kopačky prešla celou šestnástkou. "Kanonieri" tlačili súpera, ale musia skórovať aj o týždeň na jeho pôde, keďže osamotený Griezmann sa v 82. minúte presadil na dva razy aj s prispením pošmyknutí obrancov Arsenalu. Ten sa onedlho takmer vrátil do vedenia, Oblak vytiahol bravúrny a dôležitý zákrok pri hlavičke Ramseyho. Simeoneho zverenci si napriek náročnému priebehu vybudovali dobrú východiskovú pozíciu do domácej odvety.

Výsledok štvrtkového prvého zápasu semifinále futbalovej Európskej ligy 2017/2018 (odveta je na programe 3. mája v Madride):

FC Arsenal (Angl.) - Atlético Madrid (Šp.) 1:1 (0:0)
Góly: 61. Lacazette - 82. Griezmann, ŽK: 2. Vršaljko (Atlético), ČK: 10. Vršaljko (Atlético) po 2 ŽK, rozhodoval: Turpin (Fr.)

Zostavy:
Arsenal: Ospina - Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal - Ramsey, G. Xhaka, Wilshere - Welbeck, Özil - Lacazette
Atlético Madrid: Oblak - Vršaljko, J. Giménez, Godín, Lucas Hernández - Correa (75. S. Savič), Saúl Ňíguez, Partey, Koke - Gameiro (65. Gabi), Griezmann (86. Fernando Torres)

Viac o téme: Arsene Wenger Atlético Madrid Arsenal Londýn
  • Zdroj: TASR, SITA