Svetová jednotka bola príliš veľké sústo: Kližan proti Nadalovi nevyužil tri setbaly

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

BARCELONA - Slovenský tenista Martin Kližan sa s antukovým turnajom ATP v Barcelone rozlúčil vo štvrťfinále dvojhry. V piatkovom súboji podľahol najvyššie nasadenému Rafaelovi Nadalovi za 1 hodinu a 47 minút 0:6, 5:7. Kližan bol blízko k tomu, aby obral Španiela o rekordnú sériu víťazných setov na antuke, v druhom sete viedol 5:4, ale v desiatej hre nevyužil tri setbaly.

Kližan nedokázal v prvom sete výraznejšie vzdorovať svetovej jednotke, neuhral ani jeden gem a za 33 minút inkasoval nepopulárneho kanára. V druhom však výrazne zlepšil podanie aj pohyb a hneď v úvodnom geme brejkol favorizovaného súpera. Obaja hráči si potom dlho držali servis. Kližan mal set skvele rozohraný, viedol 4:2 i 5:3, za stavu 5:4 po sérii troch nevyužitých setbalov však prišiel o podanie a Španiel sa dostal opäť do tempa. V 12. geme využil svoj druhý mečbal a mohol sláviť postup medzi najlepšiu štvorku. Nadal tak natiahol rekordnú sériu na antuke na 42 víťazných setov v rade. V semifinále narazí na úspešnejšieho z dvojice David Goffin (4-Belg.) - Roberto Bautista Agut (8-Šp.).

Naďalej platí, že jediným víťazstvom Kližana nad Nadalom bol triumf v októbri 2014 na harde v Pekingu. Dvadsaťosemročný Bratislavčan si postup do hlavnej súťaže v Barcelone vybojoval v kvalifikácii. V 1. kole pokoril Federica Delbonisa z Argentíny, v druhom zdolal šiesteho nasadeného Srba Novaka Djokoviča a v osemfinále si poradil s Nadalovým krajanom a turnajovou dvanástkou Felicianom Lopezom.

Rafael Nadal (Šp.-1) - Martin Kližan (SR) 6:0, 7:5 za 106 minút

Viac o téme: Rafael Nadal Martin Kližan