Kližan v Mníchove s fantastickou bilanciou! Zvíťaziť dokázal napriek sťažnostiam

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

MNÍCHOV - Slovenský tenista Martin Kližan bol na podujatí ATP World Tour 250 na obľúbenej mníchovskej antuke krok od vyradenia v 1. kole, ale napokon otočil súboj proti nemeckému veteránovi Florianovi Mayerovi zo stavu 3:6, 6:4, 0:3 na 6:3. V súboji dvoch nenasadených hráčov sa Kližan sťažoval na nedostatok svetla na kurte, ale práve on napokon zvládol lepšie koncovku tretieho setu.

Vďaka šiestim víťazným gemom v sérii a premenením druhého mečbalu po vyše 2 hodinách postúpil do osemfinálového 2. kola. Tam sa predstaví proti víťazovi utorkového zápasu Mirza Bašič (BaH) - Gael Monfils (Fr.-7).

Kližan je víťaz turnaja BMW Open by FWU v Mníchove z roku 2014, vlani sa lúčil vo štvrťfinále prehrou s Kórejčanom Čchung Hje-onom. Na mníchovskej antuke si slovenský tenista vylepšil zápasovú bilanciu na 8:1. Zároveň uštedril Mayerovi ôsmu prehru z ostatných desiatich zápasov na hlavnom okruhu, kde 34-ročný Nemec uspel len vo dvoch kvalifikačných zápasoch. "Je mi ľúto tejto prehry, lebo do Mníchova sa už súťažne nevrátim. Toto bol môj posledný turnaj BMW Open a táto sezóna je moja posledná na profiokruhu. Po septembrovom US Open bude definitívny koniec," vyhlásil Florian Mayer pre nemecké médiá. Momentálne 72. hráč svetového rebríčka ATP (najvyššie bol 18.) priznal, že koncovku zápasu s Kližanom nezvládol. "Odohral som dobré stretnutie, ale v závere som trochu ´vyfučal´. Nechcem sa za to viniť, ale je to škoda," cituje Mayera portál sport1.de.

Kližan je momentálne vo skvelej antukovej forme. Minulý týždeň na vyše dvojmiliónovom turnaji v Barcelone pokoril Novaka Djokoviča či Feliciana Lópeza a zastavil ho až vo štvrťfinále kráľ najpomalšieho povrchu Rafael Nadal. Aj tak sa stal Kližan prvým tenistom, ktorý vzal Nadalovi aspoň 5 gemov v jednom sete na antuke od minuloročného podujatia v Ríme a dokonca mal proti nemu aj tri setbaly.

Viac o téme: Martin Kližan