Cibulková sľubné vedenie neudržala: V Maroku neprešla ani cez úvodné kolo

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA/AP

RABAT - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako druhá prehrala so Slovinkou Polonou Hercogovou po takmer trojhodinovom boji za 165 minút 6:2, 5:7, 4:6 v utorkovom stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem v marockom Rabate (dotácia 250 000 USD, antuka vonku).

Po chorobe sa niekdajšia štvorka singlového renkingu Cibulková, teraz 33. v hodnotení, predstavila prvý raz od 9. marca, keď prehrala v 2. kole na tvrdom povrchu v americkom Indian Wells v Kalifornii s domácou držiteľkou voľnej karty Caroline Dolehideovou 7:5, 3:6, 4:6. Následne sa onedlho 29-ročná Bratislavčanka (nar. 6. mája 1989) odhlásila z rovnako významného Miami na opačnom pobreží USA na Floride, absentovala aj vo švajčiarskom Lugane a nezapojila sa pred desiatimi dňami do stretnutia tímu SR v Minsku proti Bieloruskám v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 reprezentačných družstiev žien (3:2 pre domáce).

Cibulková v utorňajšom dueli v Rabate proti 27-ročnej nenasadenej Hercogovej poľahky zvládla úvodné dejstvo 6:2. V druhom sete Slovenka za stavu 4:4 prišla o svoj servis, vzápätí si však zobrala späť "požičané"; v jedenástom geme rodáčka z Mariboru znova "brejkla" súperku a využila druhý setbal. Cibulkovej nevyšiel úvod rozhodujúceho setu, prehrávala 1:3 i 2:4. Za stavu 3:5 však slovenská tenistka ako už neraz v minulosti zabojovala, odvrátila tri mečbaly a znížila. Finalistka minulotýždňového turnaja v Istanbule Hercogová sa však už dopodávala do víťazného konca na "pätnásť", využila dovedna štvrtý mečbal.

Polona Hercogová (Slovin.) - Dominika Cibulková (SR-2) 2:6, 7:5, 6:4 za 165 minút

Viac o téme: Dominika Cibulková Polona Hercogová WTA International Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem