VIDEO Liverpool si ustrážil postup do finále Ligy majstrov: Rimanov delil od senzácie jediný gól

Georginio Wijnaldum oslavuje druhý gól do bránky AS RímGeorginio Wijnaldum oslavuje druhý gól do bránky AS Rím Zdroj: TASR/AP/Alessandra Tarantino

RÍM - Vo finále Ligy majstrov 2017/2018 sa stretnú futbalisti dvojnásobného obhajcu trofeje Realu Madrid s FC Liverpool. Anglický tím spečatil postup v stredajšom semifinálovom odvetnom stretnutí, keď na ihrisku AS Rím po minulotýždňovom domácom víťazstve 5:2 prehral postačujúco 2:4.

Liverpool je päťnásobný víťaz európskej klubovej súťaže číslo jeden, zatiaľ naposledy sa radoval v roku 2005. Real má na konte rekordných dvanásť titulov. Finále LM sa uskutoční v sobotu 26. mája o 20.45 h SELČ v Kyjeve.

Rimania po piatich inkasovaných góloch na Anfielde prešli na systém so štyrmi obrancami a tromi útočníkmi. Liverpool, ktorý nastúpil v odvete bez zraneného Oxladea-Chamberlainea, prenechal úvodnú platonickú iniciatívu domácim. Ich plány na obrat však dostali už v 9. minúte tvrdý direkt, keď zlú prihrávku Nainggolana zachytil Firmino a po jeho prihrávke Mane zoči-voči Alissonovi skóroval - 0:1. Liverpool si v 15. minúte strelil nešťastný vlastný gól, keď Lovren po centri El Shaarawyho oslobodzujúcim odkopom trafil do hlavy Milnera - 1:1. V 26. minúte sa opäť zmenilo skóre, keď sa po rohu presadil hlavou Wijnaldum a vrátil hosťom vedenie - 1:2. Ofenzívne chúťky domáceho tímu to však neutlmilo, v 35. minúte El Shaarawyho zrazenú strelu zastavila ľavá žrď bránky Liverpoolu.

Pred AS stála mimoriadne náročná úloha streliť v druhom polčase štyri góly a neinkasovať, aby dospel duel do predĺženia. Prekvapenie sa na Stadio Olimpico nekonalo, hoci Džeko v 52. minúte využil benevolentnosť hosťujúcej obrany a vyrovnal - 2:2. Liverpool súpera nepustil do súvislého tlaku a kontroloval postupový výsledok. Vystrašil ho El Shaarawy, ale zblízka nedopravil loptu do siete. Liverpoolu sa s pribúdajúcimi minútami otváral priestor na brejky, ale tie k úspechu neviedli. V 81. minúte mal gól na kopačke Džeko, no nevykresal poslednú iskierku nádeje pre "Giallorossi". V 86. minúte sa to podarilo Nainggolanovi, ale senzačný obrat bol stále vzdialený. V záverečných sekundách ešte ten istý hráč zvýšil z jedenástky na 4:2, ale na viac už nezostal čas.

Konečný výsledok stredajšieho odvetného stretnutia semifinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018:

AS Rím (Tal.) - FC Liverpool (Angl.) 4:2 (1:2) - prvý zápas 2:5, do finále postúpil Liverpool
Góly: 15. Milner (vlastný), 52. Džeko, 86. a 90.+ Nainggolan (druhý z pok. kopu) - 9. S. Mané, 26. Wijnaldum, ŽK: 76. Florenzi, 84. Manolas - 44. Lovren, 84. A. Robertson, 90. Solanke, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Zostavy:
AS Rím: Alisson Becker - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - L. Pellegrini (53. Cengiz Ünder), D. De Rossi (69. Gonalons), Nainggolan - Schick, Džeko, El Shaarawy (75. Antonucci)
Liverpool: Karius - Alexander-Arnold (90.+ Clyne), Van Dijk, Lovren, A. Robertson - Wijnaldum, Henderson, J. Milner - Salah, Firmino (87. Solanke), S. Mané (83. Klavan)

Viac o téme: AS Rím Liverpool FC
  • Zdroj: TASR, SITA