Cibulková s druhou prehrou v jednom týždni: V Madride odvracala kanára

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA/AP

MADRID Druhú prehru v 1. kole v rámci jedného týždňa utrpela slovenská tenistka Dominika Cibulková. V utorok nestačila v úvodnom súboji na turnaji WTA International Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem v marockom Rabate na Slovinku Polonu Hercogovú (6:2, 5:7, 4:6) a v sobotu stroskotala v 1. kole na podujatí WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride (dotácia 6 685 828 eur, antuka), v ktorom za 103 minút podľahla siedmej nasadenej Caroline Garciovej z Francúzska 1:6, 5:7.

Cibulková v prvom sete odvrátila hrozbu "kanára", keď za stavu 0:5 zmazala dva setbaly súperky. Slovenka v druhom sete vyhrávala 2:0 a Garciovú pustila do vedenia až v jedenástej hre, v ktorej prišla o svoj servis. Francúzka následne čistou hrou ukončila stretnutie.