VIDEO Slovan prišiel o dôležité body, v Senici sa strieľalo ostrými kopačkami

Momentka zo zápasu Ružomberok - Slovan BratislavaMomentka zo zápasu Ružomberok - Slovan Bratislava Zdroj: skslovan.com

RUŽOMBEROK - Futbalisti Slovana Bratislava nezískali po výsledku 0:1 ani bod na pôde najslabšieho tímu skupiny o titul Ružomberka v sobotňajšom stretnutí 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy. Jediný gól zápasu dal v 33. min strelou zo šestnástky Róber Gešnábel. Slovan zostáva v tabuľke na tretej priečke o bod za Dunajskou Stredou.

Futbalová Fortuna liga 2017/2018 - nadstavbová časť - skupina o titul - 8. kolo - sobota:

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)
Gól: 33. Gešnábel, ŽK: 21. J. Maslo, 45.+ Gerec, 90. Kochan - 45. Bajrič, rozhodovali: P. Kráľovič - E. Weiss, Hrmo, 1148 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Macík - Jonec, J. Maslo, Menich - E. Daniel, Qose, B. Ľupták, Gál-Andrezly (81. Kochan), Pikk - Gerec (73. D. Čapek) - Gešnábel (46. Kostadinov)

Slovan: Šulla - Čikoš, Bajrič (72. Vittek), Božikov, B. Sekulič - V. Savičevič (24. De Kamps), Nono, Holman - Hološko, Šporar, Cmiljanič

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Bol to taký zdravý športový revanš po 'pohári'. Zo všetkých strán sme počúvali, že Slovan sme v tejto sezóne ešte neporazili. Chalani boli tak nastavení, že dajú do zápasu energiu, aj kvalitu. Z našej strany to bol veľmi slušný výkon. Súpera sme do ničoho nepustili. Aj tie dve strely na bránu boli málo nebezpečné. Mužstvo pracovalo kvalitne v defenzíve, tiež v ofenzíve. Mali sme dostatok šancí na to, aby výsledok bol ešte lepší, aby bol vyšší gólový rozdiel. Víťazstvo nad Slovanom si veľmi ceníme. Držíme mu však palce, aby skončil do 3. miesta, aby sme si trošku sezónu predĺžili.“

Martin Ševela, tréner Slovana: „Z našej strany to absolútne nebol dobrý zápas, mojim hráčom chýbala mentalita, čo ma samozrejme veľmi mrzí. Nebola energia, vášeň spred štyroch dní, z finále Slovenského pohára. Napriek tomu, že hráčom sme pred stretnutím zdupľovali, že každý ligový zápas je dôležitý. Po nejakom čiastkovom úspechu je potrebné, aby sme znovu prepli na ligu a pokračovali vo výkonoch, ktoré sme predvádzali. Dnes sme sa k tomu ani nepriblížili, s dvomi strelami na bránu sa nedá zvíťaziť. Nebola dobrá ponuková činnosť stredových hráčov, preto sme nemohli ukázať svoju hru smerom hore. Vôbec sa nám krídla nepresadili. Tým pádom Šporar nedostával také lopty, akoby potreboval. Ťažko sa mi to hodnotí. Ružomberok vyhral zaslúžene.“

Castaňeda sa blysol hetrikom

Futbalisti Senice doma zvíťazili 3:1 nad Zlatými Moravcami v sobotňajšom stretnutí 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie, zlepšili si pozíciu v súboji o záchranu. Troma gólmi sa v drese Záhorákov zaskvel Kolumbijčan Frank Andersson Castaňeda Vélez. Senica na predposlednej priečke zvýšila svoj náskok pred Prešovom na tri body. Stále má šancu skončiť aj na 10. mieste a vyhnúť sa baráži, práve za Zlatými Moravcami je o päť bodov.

FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:1 (2:1)
Góly: 13., 45. a 90.+ Castaňeda - 40. Ewerton Paixao da Silva, ŽK: 36. Chacón, 59. Ranko, 63. Zezinho - 47. Pintér, ČK: 44. J. Kotula (Zlaté Moravce), rozhodovali: A. Somoláni - Peter Kováč, Žákech, 793 divákov

Zostavy:
Senica: D. Holec - Ranko, Práznovský, Villarraga - J. Herrera, Zezinho (84. L. Ľupták), Richtárech, Cuadros (74. Krč), Brašeň - Chacón (66. Vaščák), Castaňeda

Zlaté Moravce-Vráble: Čočišvili - M. Nikolič, Pintér, Chren, J. Kotula - Bariš (78. Cléber), Harba, Orávik, Ewerton Paixao da Silva - Bartolomeu (70. Duga) - Ľ. Urgela (46. Pleva)

Ton Caanen, tréner Senice: "Hra bola otvorená od začiatku, tímy hrajú, chcú niečo dokázať. Začiatok zápasu bol veľmi pomalý, ale ako sme dali prvý gól, dalo nám to viac sebavedomia. Mali sme ďalšie príležitosti, ktoré sme bohužiaľ nepremenili a súper dokázal vyrovnať. Z psychologického hľadiska bolo dobré, že sme dokázali v poslednej minúte prvého polčasu strhnúť vedenie znovu na našu stranu. V druhom polčase sme chceli hrať kombinačnú hru, lenže bolo tam veľa dlhých lôpt, ktoré neboli úspešné. V zápase sme mali ďalšie šance, mohli sme vyhrávať 3:1, čím by spadla z nás nervozita, no nestalo sa tak. Gól sme dosiahli až v samom závere, keď hral súper vabank. Chcel by som pochváliť mojich hráčov, ktorí už tretí zápas po sebe dokázali vyhrať. Teraz by sme sa chceli sústrediť na ďalší zápas, do ktorého chceme dať všetku našu energiu."

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "V prvom rade gratulujem Senici k dôležitému víťazstvu. Musím byť optimista, máme pred sebou dva zápasy, potrebujeme ešte jeden bod. Dnes sme ten bod chceli získať, myslím si, že sme mali celkom dobrý vstup do zápasu, ale potom z prvej akcie Senice padol gól. Podarilo sa nám vyrovnať, boli sme aktívni, ale trochu nás dala do kolien posledná minúta prvého polčasu, ťažko sa k tomu vyjadrovať. Druhý polčas sme boli lepší, hrali sme vabank, chceli sme vyrovnať. V nadstavenom čase nepochopiteľná strata a bolo 3:1. Ešte raz gratulujem Senici, my musíme uhrať jeden bod najlepšie v najbližšom zápase."

Chabá návšteva videla remízu Prešovčanov

Futbalisti Prešova získali bod za remízu s Podbrezovou 1:1 v sobotňajšom zápase 8. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie vo Fortuna lige. Hralo sa na ich detašovanej domácej pôde v Poprade. Hostia viedli gólom Stjepa Njireho z 33. min, no štyri minúty pred koncom vyrovnal Christopher Maduka Udeh. Tatran je na poslednej priečke v tabuľke o tri body za Senicou.

1. FC Tatran Prešov - FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:1) - hralo sa v NTC Poprad
Góly: 86. Udeh - 21. Njire, ŽK: 36. Streňo, 39. D. Keresteš, 62. Bartek, 78. Luberda, 90.+ Udeh - 41. Krivák, 73. Viazanko, 75. D. Leško, rozhodovali: Glova - Lieskovský, Štrbo, 260 divákov

Zostavy:
Prešov: P. Lukáč - Bartek, Luberda, Prikryl, Petko - Dzurík, Keresteš, P. Katona (60. Kraľovič), Streňo (85. Udeh) - Gatarič, P. Hošek (75. Dupkala)

Podbrezová: M. Kuciak - Turňa, L. Djordjevič, Krivák, Viazanko - Sedláček, Báez - D. Leško (90.+ Lepieš), Njire (76. Tereščenko), Bernadina (66. Breznaník) - Wiezik

Zlaté Moravce videli triumf Michaloviec

V stretnutí dvoch najlepších tímov v skupine o udržanie medzi Nitrou a Michalovcami sa zrodil výsledok 1:3 v sobotňajšej konfrontácii v 8. kole nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy. Hostia rozhodli o svojom víťazstve v Zlatých Moravciach dvoma gólmi v druhom polčase.

FC Nitra - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:1) - hralo sa v Zlatých Moravciach
Góly: 20. Machovec - 38. Šimčák, 51. Koscelník, 84. Bragin, ŽK: 69. R. Križan, 82. Machovec - 78. Kavka, rozhodovali K. Horváth - Vorel, M. Jankovič, 324 divákov

Zostavy:
Nitra: Hroššo - Kuník, R. Križan, Niba, Pavol Farkaš - Charizopulos (52. A. Fábry), Šimončič, Machovec - Militosjan (65. R. Valenta), Vestenický, Kotrík (79. Ngeyitala)

Michalovce: Bieszczad - I. Žofčák, Kavka, J. Carrillo, Šimčák - M. Bednár (74. Turik) - Koscelník, Niši, Kovaľ, P. Kolesár (88. Jankauskas) - Sulley (46. Bragin)

Viac o téme: MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava