VIDEO Sen o titule odchádza do nenavrátna: Nestačil ani Hamšíkov gól, pomôže iba zázrak

Dries MertensDries Mertens Zdroj: Twitter/SSC Napoli

NEAPOL - Futbalisti Juventusu Turín majú prakticky istý rekordný siedmy majstrovský titul v rade. Ich rival v boji o scudetto SSC Neapol v nedeľňajšom dueli 36. kola Serie A iba remizoval doma s FC Turín 2:2, keď mu nepomohol ani gól slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka.

Dve kolá pred koncom súťaže stráca Neapol na vedúci Juventus šesť bodov, pričom obhajca má výrazne lepšie skóre (84:23 vs. 73:28). "Stará dáma" tak môže prísť o titul iba zhodou málo pravdepodobných okolností - ak prehrá zvyšné dva zápasy v sezóne, SSC v oboch dueloch zvíťazí a ešte zmaže aj priepastný gólový deficit.

Hamšík začal zápas na striedačke, na trávnik prišiel v 69. minúte za stavu 1:1 a strelecky sa presadil už po dvojminútovom pobyte na ihrisku. Po prihrávke Callejona napálil loptu spoza šestnástky nechytateľne do ľavého horného rohu súperovej brány. Pre slovenského reprezentanta to bol siedmy presný zásah v ligovej sezóne. Neapol však náskok neudržal, deľbu bodov zariadil gólom z 83. minúty Lorenzo De Silvestri.

SSC Neapol - FC Turín 2:2 (1:0)
Góly: 25. Mertens, 71. HAMŠÍK - 55. Baselli, 83. De Silvestri