VIDEO Česi siahali v posledných minútach na ďalší obrat: Švédi tesné víťazstvo ubránili

Na snímke vpravo hráč Slovenska Tomáš Jurčo oslavuje gól, vľavo brankár ČR Pavel Francouz a uprostred David SkleničkaNa snímke vpravo hráč Slovenska Tomáš Jurčo oslavuje gól, vľavo brankár ČR Pavel Francouz a uprostred David Sklenička Zdroj: TASR - Martin Baumann

KODAŇ - Hokejisti švédskej reprezentácie zvíťazili 3:2 nad hráčmi Česka v nedeľňajšom stretnutí v Kodani v základnej A-skupine na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku. "Tri korunky" uspeli aj vo svojom druhom zápase na tomto svetovom šampionáte, v piatok v prvom dueli zdolali Bielorusko 5:0. Česi vo svojom úvodnom dueli na MS zvíťazili nad Slovákmi 3:2 po predĺžení.

Švédi sa v I. tretine ujali dvojgólového vedenia, v 5. min skóroval Rickard Rakell a o necelé tri minúty neskôr zvýšil na 2:0 jeho spoluhráč z prvého útoku Mattias Janmark. Čechom sa podarilo znížiť v 34. min, v presilovej hre sa strelecky presadil obranca Filip Hronek. Dvojgólový náskok vrátil "trom korunkám" v 44. min tretí člen elitného útoku Švédska, center New Yorku Rangers Mika Zibanejad. V 56. min Česi opäť znížili na rozdiel jedného gólu, skóroval Tomáš Hyka, ale ďalší gól už pridať nedokázali a z triumfu sa radovali švédski hokejisti.

Najbližší duel čaká Švédov v pondelok o 20.15 h proti Francúzom, Česko nastúpi v utorok tiež o 20.15 h proti Švajčiarsku.

MS 2018 hokejistov - A-skupina (Kodaň/Dán.) - nedeľa - výsledok:

Švédsko - Česko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 5. Rakell (Janmark, H. Lindholm), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) - 34. Hronek (Červenka, Hyka), 56. Hyka (Faksa)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lemelin (Rak.), Olenin (Rus.) - Fluri (Švaj.), Goľak (Biel.), 12 490 divákov

hlasy po zápase (IIHF):

Mikael Backlund, kapitán Švédska: "Myslím si, že sme hrali dobre, odohrali sme kvalitný zápas, ale bolo to tesnejšie, ako sme chceli. Oni hrali dobre počas presiloviek, ale to sme vedeli už pred zápasom. Je to pre nás veľké víťazstvo."

Dominik Kubalík, útočník Česka: "Nikdy sa nevzdávame, tak sme nastavení. Nie vždy sa veci vyvíjajú tak, ako chceme, ale stále bojujeme. Robili sme všetko, čo sme mohli, ale Švédsko hralo výborne. Hlavne v tretej tretine. Mali sme zopár šancí, ale chýbalo nám trochu šťastia, keď sme ho potrebovali."

Viac o téme: Česko Švédsko MS v hokeji 2018