VIDEO Malé severské derby sa zmenilo na kanonádu: Fíni totálne zdevastovali Nórsko!

Kasperi Kapanen oslavuje gól so spoluhráčmiKasperi Kapanen oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek

HERNING - Hokejisti Fínska v treťom vystúpení na MS v Dánsku deklasovali Nórsko 7:0 a sú na čele A-skupiny so ziskom deviatich bodov. "Suomi" viedli v Herningu už v 8. minúte 2:0, herne mali navrch počas celého zápasu, čo potvrdili hlavne štyrmi gólmi v druhej tretine. Po troch zápasoch majú skóre 23:2. Fíni nastúpia na ďalší zápas v stredu 9. mája od 20.15 proti domácim Dánom, Nóri sa po dni voľna predstavia vo štvrtok od 20.15 proti Kanade.

Jednoducho vyzerajúcu akciu pri prečíslení troch proti dvom zakončil Savinainen - 1:0. Chybu rozohrávajúceho Roesta potrestal pohotový Anttila a v 8. minúte bolo už 2:0. Fíni mali zápas pod kontrolou a udreli aj v úvode druhej časti. Teräväinenovi ku gólu pomohli aj dva teče brániacich Nórov a o dve minúty Kapanen zakončil individuálny prienik -  4:0.

Fíni boli v hernej pohode, nápadito kombinovali a kontrolovali dianie na ľade. V druhej tretine im gólovo vyšiel nielen jej úvod, ale aj záver. Po góloch Nutivaaru v presilovke a Granlunda bolo už 6:0. O tom, že Fíni vyhrajú aj tretí zápas rozdielom siedmich gólov rozhodol Maenalanen gólom v oslabení v 58. minúte.

Fínsko - Nórsko 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Góly: 5. Savinainen (Aho, Nutivaara), 8. Anttila, 22. Teräväinen (Granlund, Koivisto), 24. Kapanen (Heiskanen, Rantanen), 39. Nutivaara (Rantanen, Granlund), 40. Granlund (Teräväinen), 58. Maenalanen (Manninen). Rozhodcovia: Gouin (Kan.), Olenin (Rus.) - Jensen (Dán.), Oliver (USA), vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 1:0, 4617 divákov.

Fínsko: Sateri - Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivisto, Riikola - Rantanen, Granlund, Kapanen - Teräväinen, Aho, Savinainen - Manninen, Suomela, Jormakka - Anttila, Pesonen, Maenalanen

Nórsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Johannesen, Bull, Sörvik, Espeland, Sveum - K. A. Olimb, M. Olimb, Lindström - Olsen, Bastiansen, Salsten - Thoresen, Forsberg, Hoff - Kristiansen, Roest, Röymark

Janne Pesonen, útočník Fínska: "Sústredili sme sa iba na našu hru. To sa nám darilo a v tom chceme pokračovať aj v ďalších zápasoch. Nemáme obavy zo žiadneho súpera. Je ešte viacero spôsobov, ako sa môžeme zlepšiť. Je pred nami ešte dlhá cesta, ale je dôležité, aby sme mali dobrý pocit zo svojich výkonov. Myslím si, že máme na čom stavať."

Daniel Sörvik, obranca Nórska: "Fíni boli lepší vo všetkých fázach hry. Výborne si prihrávali, kombinovali a to nám robilo problémy. Pred oboma bránkami sme neboli dostatočne dobrí. Našu obrannú hru musíme zintenzívniť, inak budeme mať veľké problémy."

Viac o téme: Nórsko Fínsko MS v hokeji 2018
  • Zdroj: športky