VIDEO Majster z Barcelony rozkopal Villarreal, Real nezvládol duel v Seville

Philippe Coutinho oslavuje gólPhilippe Coutinho oslavuje gól Zdroj: SITA/AP Photo/Manu Fernandez

BARCELONA - Už istý španielsky majster FC Barcelona pokračuje v ťažení bez prehry v najvyššej španielskej futbalovej súťaži. V stredajšom stretnutí dohrávaného 36. kola na vlastnom ihrisku zdolal Villarreal 5:1. "Blaugranas" rozhodli už v prvom polčase, ktorý ovládli 3:0.

Postupne sa presadili Coutinho, Paulinho a Lionel Messi v závere zápasu dvakrát skóroval Ousmane Dembélé. O čestný úspech hostí sa postaral po zmene strán Nicola Sansone. Katalánci v domácej súťaži zatiaľ naposledy prehrali 8. apríla 2017, v aktuálnom ročníku La Ligy ešte neokúsili trpkosť prehry.

Real Madrid prehral v Seville s FC 2:3. "Biely balet" inkasoval v prvom polčase dva góly - hrdinami domácich boli Wissam Ben Yedder a Miguel Layún. Real mohol v druhom polčase skorigovať, ale Sergio Ramos z pokutového kopu trafil iba brvno, ten istý hráč vlastným gólom poslal domácich do napokon rozhodujúceho trojgólového vedenia. Madridčania síce v závere zdramatizovali duel, keď najprv skóroval Borja Mayoral a Sergio Ramos sa pri druhej exekúcii pok. kopu nepomýli, ale zverenci Zinedina Zidana na bod nedosiahli.

Sevilla - Real Madrid 3:2 (2:0)
Góly: 26. Ben Yedder, 45. Layún, 84. Sergio Ramos (vlastný) - 87. Mayoral, 90.+ Sergio Ramos (z pok. kopu)