VIDEO Francúzi živia štvrťfinálové nádeje: V súboji s Rakúskom rozhodli presilovky

Gólové oslavy francúzskych hokejistovGólové oslavy francúzskych hokejistov Zdroj: iihf.com

KODAŇ - Francúzski hokejisti si vo svojom piatom zápase na MS v Kodani pripísali na konto druhé víťazstvo. V piatok popoludní si v Royal Arene poradili s Rakúskom 5:2 a v tabuľke A-skupiny majú na konte šesť bodov a priebežne im patrí šiesta priečka.

Francúzov čaká deň voľna a po ňom sa v nedeľu 13. mája o 16.15 h stretnú s Českom. Rakúšania, ktorí sú zatiaľ bez víťazstva, si zahrajú v sobotu o 16.15 h proti Bielorusku.

V úvodnej tretine boli aktívnejší Francúzi, i keď inkasovali už v 4. minúte. Heinrich vysunul Hundertpfunda a ten trafil presne do šibenice. O vyrovnanie sa postaral v 10. minúte z dorážky Fleury a o ďalšie štyri poslal v presilovke "galských kohútov" do vedenia v presilovke Treille. Tí mohli pridať aj ďalšie góly, zabránil im výborný Starkbaum. Rakúšanom sa podarilo vyrovnať v 32. minúte, keď Raffl premenil presilovku, no rovnaká odpoveď prišla o tri minúty neskôr z hokejky Fleuryho. Francúzi odskočili súperovi na dva góly v 38. minúte, keď sa spoza obrancu presadil T. da Costa a krátko po druhej prestávke to bolo už 5:2. Ďalšiu presilovku premenil Treille a Francúzi napriek tlaku súpera doviedli zápas do víťazného konca.

Francúzsko - Rakúsko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Góly: 10. Fleury (S. da Costa, Rech), 14. Treille (Texier, Hecquefeuille), 35. Fleury (Auvitu, S. da Costa), 38. T. da Costa (Texier, Gallet), 42. Treille (Texier, Hecquefeuille) - 4. Hundertpfund (Heinrich, Schumnig), 32. Raffl (Heinrich). Rozhodcovia: Jeřábek (ČR), Reneau (USA) - Oliver (USA), Otmachov (Rus.), vylúčení 6:7 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 5780 divákov.

Francúzsko: Hardy - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Chakiachvili, Janil, Gallet, Raux - Fleury, S. Da Costa, Rech - Texier, T. Da Costa, Treille - Claireaux, Lamperier, Guttig – Perret, Ritz, Leclerc - Douay

Rakúsko: Starkbaum – Ulmer, Unterweger, Schumnig, Heinrich, Viveiros, Schlacher, Altmann, Peter – Lebler, Hundertpfund, Ganahl – Hofer, Komarek, Raffl – Haudum, Schneider, Zwerger - Obrist, Rauchenwald, Spannring

Yohann Auvitu, obranca Francúzska: "Myslím, že sme kontrolovali celý zápas. Zaslúžili sme si vyhrať. Máme šesť bodov, splnili sme náš cieľ a sme veľmi blízko k záchrane."

Thomas Hundertpfund, útočník Rakúska: "Po našom dobrom začiatku prebrali iniciatívu Francúzi. Dostali nás pod tlak, nemohli sme sa dostať do hry a znervózneli sme."

Viac o téme: Francúzsko Rakúsko MS v hokeji 2018