VIDEO Najväčší smoliar celého turnaja: Sekera si strelil ďalší nešťastný vlastenec!

Kapitán Andrej Sekera si strieľa vlastný gól v predĺžení Kapitán Andrej Sekera si strieľa vlastný gól v predĺžení Zdroj: TASR - Martin Baumann

KODAŇ - Slovenskí hokejoví reprezentanti ukoristili vysoko favorizovaným Švédom jeden bod, v sobotňajšom stretnutí A-skupiny na majstrovstvách sveta v Dánsku im podľahli 3:4 po predĺžení.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho odštartovali proti obhajcom trofeje dobre a v 11. minúte sa ujali vedenia zásluhou Tomáša Jurča. "Tre kronor" so 16 hráčmi zo zámorskej NHL však prebrali taktovku zápasu a do 25. minúty otočili na 3:1. Kontaktný gól strelil v 37. minúte v oslabení Marek Ďaloga a krátko po druhej prestávke vyrovnal v prečíslení Nagy.

Slováci sa v závere riadneho času snažili strhnúť duel na svoju stranu, no napriek veľkým šanciam sa im to nepodarilo. O triumfe Švédov nakoniec rozhodol v predĺžení Zibanejad, aj keď puk skončil v sieti po odraze od korčule Andreja Sekeru. Ten si už jeden smolný vlastenec na šampionáte pripísal, a to konkrétne v zápase proti Rakúsku. Slováci majú deň voľna a v pondelok o 16.15 h ich čaká ďalší ťažký súboj s Ruskom. Švédi sa stretnú v nedeľu o 20.15 h so Švajčiarmi.

"Mali sme dobré aj horšie momenty. Hrali sme dobre tretiu tretinu, tá bola podľa mňa naša najlepšia na turnaji, no druhá nám príliš nevyšla. Stále je to také kolísavé, ale bodík so Švédmi je pekný. Mrzí ten záver, mali sme puk na hokejkách, ale nedali sme to von a skončilo to v našej bránke. Ale tak to už býva," povedal po zápase kapitán Andrej Sekera.

Viac o téme: Andrej Sekera Slovensko Švédsko MS v hokeji 2018
  • Zdroj: SITA, TASR, športky