VIDEO Mak po triumfe v divokom pohárovom finále: Sme najlepší v Grécku!

Víťazný oslavy futbalistov PAOK FC po pohárovom triumfe Víťazný oslavy futbalistov PAOK FC po pohárovom triumfe Zdroj: paokfc.gr

ATÉNY - Futbalisti PAOK Solún aj so Slovákom Robertom Makom sa tešia zo zisku Gréckeho pohára. Vo finále tejto súťaže na Olympijskom štadióne v Aténach PAOK zvíťazil nad AEK Atény 2:0 (0:0).

Oba góly víťazného tímu padli až v druhom polčase, keď už bol na trávniku aj slovenský reprezentant Mak. Nastúpil v 52. min a už o 13 minút neskôr otvoril skóre portugalský stredopoliar Veirinha. V nadstavenom čase pridal gólovú poistku Dimitrios Pelkas. Vyše 42 000 divákov v hľadisku videlo okrem dvoch gólov aj nepremenený pokutový kop PAOK a až tri červené karty. Pod sprchy museli predčasne v druhom polčase Ognjen Vranješ (AEK), Mauricio a Fernando Varela (obaja PAOK).

"Hrali sme výborne od prvej minúty. Presne tak ako sme si to povedali pred zápasom,“ uviedol Robert Mak podľa svojej webovej stránky robertmak.sk. "V prvom dejstve sme síce gól nedali, no verili sme, že to dokážeme po zmene strán. A bolo to tak! Dali sme dva góly a sme najlepší v Grécku,“ pokračoval slovenský ofenzívny futbalista.

Víťazný oslavy futbalistov PAOK Galéria fotiek (5) Zdroj: paokfc.gr

Podľa Maka má tento úspech o to vyššiu hodnotu, že sa zrodil u súpera v Aténach. Priamo na mieste ho povzbudzovala najbližšia rodina. "Sme veľmi šťastní. Na štadióne sme mali 18 000 priaznivcov, s ktorými sme už parádny úspech oslávili. V Solúne nás bude čakať minimálne 20 000 fanúšikov. Tešíme sa na dlhé oslavy,“ dodal Mak.

Na pozadí finále Gréckeho pohára sa v Aténach odohrali aj neprístojnosti fanúšikov a to aj v okolí Olympijského štadióna krátko pred začiatkom stretnutia. Podľa miestnej rozhlasovej stanice v akcii bolo až 5000 príslušníkov policajných zložiek. Poriadkové sily museli použiť slzný plyn a donucovacie prostriedky, štyria policajti dokonca mali byť zranení a museli vyhľadať lekárske ošetrenie.

AEK Atény - PAOK Solún 0:2 (0:0)