VIDEO Po hodoch prišlo bolenie brucha: Fínsko veľmi nečakane pustilo body Nemecku!

Hráči Nemecka sa radujú z góluHráči Nemecka sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek

HERNING - Hokejisti nemeckej reprezentácie prekvapivo zvíťazili nad hráčmi Fínska 3:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta. Nemci triumfovali v druhom dueli na tohtoročnom svetovom šampionáte, pred Fínmi zdolali iba Kórejskú republiku 6:1. "Suomi" prehrali svoj druhý zápas na MS 2018, pred Nemcami nestačili na domácich Dánov, ktorým podľahli 2:3.

Skóre stretnutia otvorili fínski hokejisti, už v 3. min sa presadil devätnásťročný talent Eeli Tolvanen. Nemci v II. tretine skóre duelu otočili, v 26. min vyrovnal Frederik Tiffels a v 39. min skóroval Björn Krupp. "Suomi" sa podarilo vyrovnať na 2:2 dve minúty pred koncom riadnej hracej doby, v presilovej hre sa strelecky presadil gól druhý najproduktívnejší hráč turnaja Sebastian Aho. Duel dospel do predĺženia, v ktorom uspeli nemeckí hokejisti. Víťazný gól strelil po 120 sekundách Markus Eisenschmid.

Fíni odohrajú posledný duel v rámci základnej B-skupiny v utorok o 12.15 h proti USA, Nemci sa v rovnaký deň stretnú o 16.15 h s Kanadou.

Nemecko - Fínsko 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 26. F. Tiffels (Y. Seidenberg, Michaelis), 39. Krupp (Hager, Eisenschmid), 62. Eisenschmid (Kahun) - 3. Tolvanen (Riikola), 58. Aho (Mikael Granlund, Teräväinen)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) - Fluri (Švaj.), Lazarev (Rus.), 5 077 divákov

Viac o téme: Nemecko Fínsko MS v hokeji 2018