VIDEO Šialený zápas na Tottenhame, Liverpool do LM a víťazný koniec Wengera

Hráči Tottenhamu sa radujú z góluHráči Tottenhamu sa radujú z gólu Zdroj: SITA/Steven Paston/PA via AP

LONDÝN - Finalista Ligy majstrov FC Liverpool sa so sezónou rozlúčil domácim víťazstvom 4:0 nad Brightonom. Úvodný gól stretnutia zaznamenal egyptský reprezentant Mohamed Salah, pre ktorého to bol 32. gól v ligovej sezóne, čím prekonal dovtedajší rekord Premier League. Dovtedajšie maximum (31 gólov) vedno patrilo Alanovi Shearerovi (1995/1996 - Blackburn), Cristianovi Ronaldovi (2007/08 - Manchester United) a Luisovi Suárezovi (2013/14 - Liverpool).

Arsenal Londýn sa rozlúčil so svojim dlhoročným trénerom Francúzom Arsénom Wengerom víťazstvom na pôde Huddersfieldu 1:0, keď sa v prvom polčase presadil Pierre-Emerick Aubameyang. Pre "kanonierov" išlo o prvé získané ligové body zo súperovej pôdy v tomto kalendárnom roku.

Majstrovský Manchester City uspel na pôde Southamptonu gólom v nadstavenom čase druhého polčasu, o ktorý sa postaral brazílsky útočník Gabriel Jesus. "Citizens" tak ako prví v histórii Premier League dosiahli métu 100 získaných bodov v ligovom ročníku.

Gólovú prestrelku videli diváci v Londýne, Tottenham zdolal vo Wembley po divokom priebehu hostí z Leicestru. Hostia viedli v 49. min už 1:3, no "kohútom" stačilo 12 minút, aby otočili skóre na 4:3. Strelci sa nezastavili ani v ďalšom priebehu a stanovili konečný rezultát na 5:4. Dvoma gólmi sa zaskveli domáci Erik Lamela a Harry Kane, pridal sa k nim aj rovnako dvojgólový útočník hostí Jamie Vardy.

Tottenham Hotspur – Leicester City 5:4 (1:1)
Góly: 7. a 76. Kane, 49. a 61. Lamela, 53. Fuchs (vlastný) – 4. a 73. Vardy, 16. Mahrez, 48. Iheanacho

Manchester United – FC Watford 1:0 (1:0)
Gól: 33. Rashford

Huddersfield Town – FC Arsenal 0:1 (0:1)
Gól: 38. Aubameyang

FC Liverpool – Brighton & Hove Albion 4:0 (2:0)
Góly: 26. Salah, 40. Lovren, 53. Solanke, 85. Robertson

FC Southampton – Manchester City 0:1 (0:0)
Gól: 90.+4 Jesus