VIDEO Posledné sekundy klubovej legendy v drese Juventusu: Dojatý Buffon rozplakal celý štadión!

Legendárny Gianluigi Buffon sa po poslednom zápase dojemne lúčil s fanúšikmi JuventusuLegendárny Gianluigi Buffon sa po poslednom zápase dojemne lúčil s fanúšikmi Juventusu Zdroj: SITA/AP - Alessandro Di Marco

TURÍN - Pri oslavách majstrovského titulu futbalistov Juventusu bolo v sobotu večer v Turíne zranených šesť fanúšikov. Pri triumfálnom prejazde mestom sa uvoľnil kábel od električkového vedenia a narazil do autobusu s priaznivcami klubu. Dvaja z nich boli vážne zranení.

Juventus usporadúval majstrovské oslavy prvýkrát od roku 2014. Turínsky veľkoklub tento rok získal siedmy titul za sebou a sobotňajším víťazstvom 2:1 nad Hellas Verona v záverečnom ligovom kole sa rozlúčil s dlhoročnou brankárskou oporou Gianluigim Buffonom.

Legendárny Gianluigi Buffon s Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP - Alessandro Di Marco

Buffon sa rozlúčil s Juventusom víťazstvom. Už istý majster talianskej futbalovej ligy zdolal v záverečnom kole 2:1 Veronu. Štyridsaťročný gólman, ktorý strávil v drese turínskeho veľkoklubu 17 sezón, udržal vo svojom poslednom zápase čisté konto. Majster sveta z roku 2006 prenechal v 63. minúte za stavu 2:0 miesto v bránke tímovej trojke Carlovi Pinsogliovi, ktorý nastúpil prvýkrát v sezóne a štvrť hodiny pred koncom inkasoval. Allesion Cerci mu tečom Romulovho prudkého centra nedal šancu zasiahnuť.

Juventus, ktorý si pred týždňom zaistil siedmy majstrovský titul v rade, rozhodol o víťazstve krátko po polčase. V rozmedzí troch minút sa trafili dorážajúci Daniele Rugani a Miralem Pjanić, ktorý skóroval z priameho kopu.

Po hodine hry ovládli štadión silné emócie. Striedajúci Buffon sa pred odchodom z ihriska objal so spoluhráčmi a evidentne dojatý zasadol na lavičku, zatiaľ čo mnohým fanúšikom na tribúnach vrátane jeho syna tiekli po lícach slzy.

V závere mohol ešte výhru domácich zvýrazniť Stephan Lichtsteiner, ktorý tiež odohral posledný zápas za Juventus. Švajčiarsky obranca však penaltu nariadenú za ruku Enrica Bearzottiho nepremenil.

Buffon prišiel do Juventusu v lete 2001 z Parmy za 52 miliónov eur a je stále najdrahším brankárom futbalovej histórie. S deviatimi titulmi je najúspešnejším hráčom v histórii talianskej ligy, v ktorej odohral 640 zápasov. Viac ich má na konte len legenda AC Miláno Paolo Maldini (647). Rekord Buffon drží aj v počte zápasov s čistým kontom (293).

Päťnásobný najlepší gólman sveta sa zatiaľ nerozhodol, či nadobro skončí s futbalom. Podľa špekulácií médií by mohol zamieriť do francúzskeho PSG.

Viac o téme: Juventus Turín Gianluigi Buffon Hellas Verona
  • Zdroj: ČTK, športky