Kližan sa postaral o jeden z najväčších obratov: Už som bol takmer v lietadle!

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: TASR/DPA

PARÍŽ - Takmer dve a pol hodiny bojoval slovenský tenista Martin Kližan o postup do finále kvalifikácie dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži. Napokon sa zverenec Dominika Hrbatého dočkal ťažko vybojovaného triumfu nad 18-ročným Srbom Miomirom Kecmanovičom 6:7 (1), 7:6 (5), 6:3.

Až do polovice druhého setu to na kurte číslo 12 na triumf Kližana (117. v rebríčku ATP) vôbec nevyzeralo. Po prehratom prvom sete v tajbrejku 1:7 v tom druhom zaostával už 1:4 a 0:40 pri podaní súpera. Vtedy sa však energický ľavák nadýchol k obratu a druhý set napokon získal štvrtým premeneným setbalom 7:6 (5). V treťom sete Kližan dvakrát brejkol Kecmanoviča (200. v renkingu ATP) a už si víťazstvo nad najmladším Srbom v druhej stovke rebríčka po Novakovi Djokovičovi nenechal vziať.

"Bol to veľmi ťažký zápas. Nečakal som taký boj, ale súper hral výborne. Je ešte veľmi mladý a má pred sebou veľkú perspektívu," cituje Martina Kližana portál Roland Garros. "Bol som dolu 6:7 a 1:4 a súper ešte aj podával a viedol 40:0. Už som bol takmer v lietadle... Ak on bude pokračovať v tejto tvrdej práci, jedného dňa sa stane veľkým hráčom," doplnil Kližan.

Ak Kližan vo finále kvalifikácie zdolá Argentínčana Juana Ignacia Londera, dočká sa siedmej účasti v hlavnej súťaži na parížskej antuke v sérii. Jeho maximom je 3. kolo z roku 2014. "Pol roka som bol zranený a bolo pre mňa náročné vrátiť sa späť. Nedávno v Barcelone som odohral veľké zápasy a tie mi dodali veľa sebavedomia. Ukázalo mi to, že tvrdá práca sa vypláca," doplnil Kližan.

Martin Kližan v tomto roku na antuke na dvoch podujatiach profiokruhu ATP v Barcelone a Mníchove vyhral 9 zápasov vrátane kvalifikačných a zdolal aj bývalú svetovú jednotku Srba Novaka Djokoviča či niekdajšieho 12. hráča rebríčka ATP Španiela Feliciana Lópeza. V Barcelone bol dokonca blízko toho, aby vzal set kráľovi antuky Rafaelovi Nadalovi.

Viac o téme: Martin Kližan Miomir Kecmanovič