VIDEO Bitka dvoch hokejových obrov: Ťažké váhy sa mlátili hlava nehlava

Braydon Coburn sa pobil s Tomom WilsonomBraydon Coburn sa pobil s Tomom Wilsonom

TAMPA BAY - Takýchto bitiek v sezóne veľa nebolo. Tampa Bay Lightning a Washington Capitals sa v siedmom zápase bili o postup do finále play-off a na ľade to poriadne iskrilo. Išlo predsa o veľa, každý detail a chyba môže rozhodnúť. Už v prvej tretine toto napätie prerástlo do pästnej výmeny medzi Braydonom Coburnom a Tomom Wilsonom.

Wilson je v zámorí známa firma. Je to tvrdý hráč, ktorý má súperovi čo najviac liezť na nervy a vyvádzať ho z koncentrácie. Vďaka "špinavému" štýlu hry si neraz posedel na trestnej lavici. V každej sezóne v NHL nazbieral viac ako sto trestných minút.

V druhej polovici prvej tretiny poslali rozhodcovia Coburna i Wilsona na trestnú lavicu za nešportové správanie. Tam si obaja kohúti vymieňali štipľavé odkazy a okamžite po vybehnutí na ľad zhadzovali rukavice. Dohodnutá bitka bola poriadne divoká. Každá strana rozdala pár tvrdých úderov. 196 cm vysoký Coburn mal vďaka svojim 101 kg prevahu, no Wilson je v takýchto situáciách viac doma, hoci má "iba" 193 cm a 98 kg.

Bitka zrejme viac nakopla hostí, ktorí Tampu zdolali 4:0 a zabojujú o Stanley cup s Vegas Golden Knights.

Viac o téme: Washington Capitals Braydon Coburn Tampa Bay Lightning Tom Wilson
  • Zdroj: športky