Cibulkovú nezastavila ani frustrujúca chyba rozhodcov: Fantastický obrat a je vo finále!

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA/AP

ŠTRASBURG - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do finále na turnaji WTA International "Internationaux de Strasbourg" vo francúzskom Štrasburgu (dotácia 250 000 USD, antuka vonku), keď ako piata nasadená triumfovala nad štvorkou podujatia Rumunkou Mihaelou Buzarnescovou 2:6, 7:6 (5), 6:1 za 134 minút v piatkovom zápase semifinále dvojhry.

O trofej zabojuje s úspešnejšou z dvojice Ashleigh Bartyová - Anastasia Pavľučenkovová. Cibulková hrala v semifinále druhýkrát v roku 2018, prvý raz na antuke. Dvadsaťdeväťročná Bratislavčanka uspela napriek tomu, že v prvom sete podľahla súperke pomerom 2:6. Druhý set po veľmi vyrovnanom priebehu Slovenka vybojovala až v tajbrejku. Poslednú časť hry ovládla jednoznačne 6:1.

Cibulkovej súperkou v 1. kole dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (27. mája - 10. júna) bude Nemka Julia Görgesová, jedenásta nasadená hráčka.

Dvojhra - semifinále:

Dominika Cibulková (SR-5) - Mihaela Buzarnescová (Rum.-4) 2:6, 7:6 (5), 6:1 za 134 minút

Viac o téme: Dominika Cibulková