Parádne správy z Nemecka: Slovenský dvojkajak Gelle - Botek potešil najvyšším stupienkom

Peter GellePeter Gelle Zdroj: TASR - Michal Svítok

DUISBURG - Slovenskí reprezentanti Peter Gelle a Adam Botek zvíťazili v K2 500 m v sobotňajších pretekoch A-finále mužov na druhých pretekoch Svetového pohára 2018 v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu. Úradujúci vicemajstri sveta z vlaňajších Račíc Gelle a Botek triumfovali časom 1:28,627 min. Nadviazali tak na piatkové druhé miesto na 1000 m. V sobotu uspeli s náskokom 139 tisícin sekundy pred Kanaďanmi Nicholasom Matveevom a Pierrom-Lucom Poulinom.

Ivana Mládková v disciplíne K1 500 m obsadila štvrté miesto.Skúsená pretekárka postúpila zo semifinále z prvej priečky. Mládková vo finále časom 1:49,386 zaostala za víťazkou Linneou Stensilsovou zo Švédska o vyše sekundu, na tretie miesto jej chýbalo 0,769 s.

V mužskej C1 na 1000 m v B-finále zvíťazil Slovák Matej Rusnák časom 3:54,139 a celkovo je desiaty. V K1 na rovnakej vzdialenosti Samuel Baláž skončil 13., keď v sobotňajšom B-finále prišiel do cieľa štvrtý.

Viac o téme: Peter Gelle Adam Botek