Skvele, Viki: Talentovaná Kužmová premohla skúsenú veteránku a ide ďalej!

Viktória Kužmová na serviseViktória Kužmová na servise Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Slovenská tenistka Viktória Kužmová zvíťazila za 100 minút 7:6 (2), 7:6 (2) nad Taliankou Francescou Schiavoneovou v nedeľňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (27. mája - 10. júna, celková dotácia 18 232 000 eur, antuka).

Kužmová (84. v rebríčku WTA) sa pridala ku krajanovi Martinovi Kližanovi, ktorý sa rovnako predstaví v 2. kole dvojhry na tohtoročných medzinárodných majstrovstvách Francúzska v tenise. Dvadsaťročnú Kužmovú čaká v 2. kole náročná súperka, nasadená štvorka Ukrajinka Elina Svitolinová.

Viktória Kužmová v nasadení Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

Rodáčka z Košíc Kužmová (84. v rebríčku WTA) a 37-ročna veteránka Schiavoneová (265.) odohrali svoj prvý vzájomný súboj. Pre Schiavoneovú, víťazku Roland Garros z roku 2010, to bol 18. štart v hlavnej súťaži na parížskej antuke.

Kužmová viedla v prvom dejstve 3:1 aj 5:3, no rozhodol až tajbrejk, v ktorom využila Slovenka svoj prvý setbal. Druhý set mal rovnako vyrovnaný priebeh. Talianka nevyužila setbal na príjme v 12. hre, a tak prišiel na rad druhýkrát v zápase tajbrejk. V ňom dominovala Kužmová a využila druhý mečbal na premiérový postup do druhého kola na grandslamovom turnaji.

Francesca Schiavoneová Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

Zverenkyňa Michala Mertiňáka v rámci projektu NTC Kužmová absolvuje svoju tretiu účasť v "main draw" na vrcholnom podujatí v kariére, prvýkrát na Roland Garros a tiež bez potreby kvalifikácie. Vlani na newyorských US Open ako kvalifikantka v 1. kole prehrala s domácou legendou Venus Williamsovou 3:6, 6:3, 2:6. Na tohtoročnom Australian Open znovu ako kvalifikantka nestačila 2:6, 1:6 v 1. kole na Belgičanku Elise Mertensovú.

Dvojhra žien - 1. kolo:
Viktória Kužmová (SR) - Francesca Schiavoneová (Tal.) 7:6 (2), 7:6 (2) za 100 minút

Viac o téme: Francesca Schiavoneová Viktória Kužmová