VIDEO Nepomohlo ani domáce prostredie: Žilina nezvládla predĺženie, Trenčín smeruje do Európy

Jaroslav Mihalík z MŠK Žilina pri lopteJaroslav Mihalík z MŠK Žilina pri lopte Zdroj: SITA/Milo Fabian

ŽILINA - Futbalisti Trenčína sa v nadchádzajúcej sezóne predstavia v predkole Európskej ligy. V nedeľňajšom finálovom stretnutí baráže zdolali hráčov domácej Žiliny 2:1 po predĺžení. Zápas odštartoval lepšie hosťujúci tím. Už v 2. min dopravil loptu do siete Philip Azango, no pre faul Giorgiho Beridzeho na brankára Miloša Volešáka gól neplatil.

Nigérijčan sa napokon dočkal v 36. min, kedy ho ideálne vysunul Hamza Čatakovič a mohol otvoriť skóre. Žilina vyrovnala v 65. min, keď Viktor Pečovský centroval a český obranca Filip Kaša hlavou namieril presne. Hrdinom sa napokon stal Azango, ktorý po individuálnej akcii strelil v 99. min svoj druhý gól a postaral sa o to, že Trenčín nebude chýbať v európskych súťažiach ani v šiestej sezóne po sebe.

Futbal - play-off o účasť v Európskej lige 2018/2019 - finále - nedeľa:

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:2 po predĺžení (0:1)
Góly: 65. Kaša - 36. a 99. Azango, ŽK: 50. Káčer - 30. Šemrinec, 52. Julien, rozhodovali: Pavlík - D. Hrčka, E. Weiss, 3059 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák - Chvátal, Kaša, D. Hancko, Kubík (27. Králik) - Káčer, Pečovský, Klec (57. L. Jánošík) - J. Mihalík, S. Mráz, Holúbek (110. Balaj)

Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Skovajsa, Lawrence, Julien (68. Slávik) - El Mahdioui - Beridze, Van Arnhem (74. Gong), Ubbink, Azango (119. Sleegers) - Čatakovič

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina