Utŕžený kanár, po ktorom nestačil ani bojovný výkon: Kučová sa lúči s parížskou antukou

Kristína KučováKristína Kučová Zdroj: TASR/AP

PARÍŽ - Slovenská tenistka Kristína Kučová prehrala s favorizovanou Číňankou Šuaj Čang (27.) za 77 minút 0:6, 5:7 v utorkovom súboji 1. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (27. mája - 10. júna).

Kučová po utŕženom "kanárovi" v prvom sete v druhom dejstve zdvihla hlavu. Čínsku súperku s renkingom 27. na svete brejkla na 3:2, aj 4:3, ale keďže si potom nevedela udržať svoje podanie, napokon set prehrala po strate svojho podania v 12. hre a tým aj celý zápas.

Dvadsaťosemročná Kučová je momentálne v rebríčku WTA až na 260. priečke, v Paríži hrala na základe tzv. chráneného renkingu v podobe 95. miesta, keďže celú druhú polovicu minulej sezóny premaródovala po atroskopii pravého kolena. Niekdajšia 71. hráčka počítačového poradia Kučová sa objavila v hlavnej súťaži na turnaji "veľkej štvorky" ôsmykrát v kariére. Premiéru v Paríži mala vlani, rovnako sa nedostala za 1. kolo. Jej maximom z GS zostáva 2. kolo z Wimbledonu 2009 a 2017, resp. Australian Open 2017.