VIDEO Českí futbalisti po debakli zložili reparát, Belgicko zdolalo Egypt

Radosť futbalistov ČeskaRadosť futbalistov Česka Zdroj: repre.fotbal.cz

BRATISLAVA - Česká futbalová reprezentácia zvíťazila v stredajšom prípravnom stretnutí v rakúskom Schwechate nad účastníkom MS 2018 z Nigérie 1:0. Jediný gól strelil v 25. minúte stopér Tomáš Kalas, tréner Karel Jarolím zvolil po prehre s Austráliou 0:4 rozostavenie s troma strednými obrancami.

Česko bude spoločne s Ukrajinou súperom Slovenska v Lige národov. Nigéria narazí v D-skupine svetového šampionátu v Rusku na Chorvátsko, Island a Argentínu. Panama, ktorá bude hrať v G-skupine proti Belgicku, Anglicku a Tunisku, podľahla domácemu Nórsku 0:1. O osude duelu rozhodol už vo 4. minúte Joshua King. Belgicko zdolalo Egypt 3:0. Afričanom chýbal zranený Mohamed Salah, v "áčku" si zmerajú sily s Uruguajom, hostiteľským Ruskom a Saudskou Arábiou.