VIDEO Sagan vo Švajčiarsku udržal dres lídra bodovacej súťaže: Bola to extrémne náročná etapa!

Peter Sagan si udržal dres pre lídra bodovacej súťažePeter Sagan si udržal dres pre lídra bodovacej súťaže Zdroj: Facebook - Peter Sagan

GOMMISWALD - Víťazom horskej 6. etapy 82. ročníka cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska sa stal Dán Sören Kragh Andersen z tímu Sunweb. Na druhom mieste skončil Austrálčan Nathan Haas (Kaťusa-Alpecin), tretiu priečku obsadil Španiel Gorka Izagirre (Bahrain Merida). Na čele celkového poradia pokračuje Austrálčan Richie Porte z tímu BMC.

Bratia Peter a Juraj Saganovci (obaja Bora-Hansgrohe) skončili na 49., respektíve 109. mieste. V celkovom poradí figuruje trojnásobný majster sveta na 68. priečke so stratou 26:36 minúty, Juraj je na 124. pozícii (+1:04:43 h). P. Sagan si udržal dres lídra bodovacej súťaže.

"Po prekonaní druhého náročného stúpania mal únik náskok 5 minút pred pelotónom a pre Petra Sagana bolo extrémne ťažké zapojiť sa do boja o víťazstvo v etape. Preto sme sa rozhodli, že nebudeme stíhať unikajúcich a radšej ušetríme sily na zostávajúce tri etapy," povedal športový riaditeľ Enrico Poitschke na webe tímu Bora-Hansgrohe.

"Na Tour de Suisse si stále držím bodovací dres aj keď to pre mňa bola extrémne náročná etapa s dvomi ťažkými stúpaniami. Rozhodli sme sa, že lepšie bude pošetriť sily na zajtrajší náročný dojazd do kopca," uviedol Sagan na sociálnej sieti.

Piatková 7. etapa z Eschenbachu do Arosy (170 km) sa končí vyše 30 km dlhým stúpaním do lyžiarskeho strediska Arosa vo výške 1740 m.

Viac o téme: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Okolo Švajčiarska 2018
  • Zdroj: SITA, TASR, športky